Turqi : Në 24 orët e fundit janë të shëruar mbi 2000 persona nga covid-19

Mos i humb

Nuk i deklaroi në doganë, emigrantit i sekuestrohen 22 mijë paund në Rinas

Strukturat Doganore gjatë kontrollit të ushtruar në bashkëpunim me punonjësit e Policisë Kufitare, sekuestruan një shumë prej 22.000 Paund Cash, të cilat...

PD nxjerr video: Pylli i Semanit po digjet me shpejtësi, shteti nuk po reagon, banorët kërkojnë ndërhyrje urgjente

Partia Demokratike, me anë të ish deputetit të saj Luan Baci, vijon të denoncojë përhapjen e flakëve në pyllin e Semanit dhe...

Trafik droge, vrasje e prostitucion, OFL iu çon ultimatumet 7 të dënuarve: Deklaroni burimet e pasurisë

Operacioni Forca e Ligjit vijon pa ndërprerë në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020.

Cilët hapa do të ndërmerrte SHBA-ja për ndalimin e aplikacionit kinez TikTok?

Presidenti amerikan, Donald Trump, u tha medieve se SHBA-ja do të ndalojë operimin e aplikacionit TikTok në vend. Si...

Ministri i Shëndetësisë i Turqisë, Fahrettin Koca, ka njoftuar se mbi 2.297 persona janë shëruar nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Turqi gjatë 24 orët e fundit,  (AA).

Koca tha se numri i përgjithshëm i të shëruarve është rritur në 182.995, duke shtuar se janë regjistruar 1.053 raste të reja me COVID-19 gjatë ditës së kaluar, ndërsa numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara ka arritur në 207.897.

Ministri theksoi se nivelet i vendeve të mbushura në njësitë e kujdesit intensiv në Turqi është mes 59-61 për qind për një muaj.

Ai tha se numri i pacientëve të rinj që pranohen në spitale është po aq sa numri i pacientëve që lëshohet nga spitalet, duke shtuar se situata është e njëjtë me pacientët me intubacion.

Koca gjithashtu tha se ka pasur mesatarisht 7 për qind më pak raste të reja gjatë tre ditëve të fundit në pesë provinca që regjistruan rritje të numrit të rasteve.

Numri i rasteve të vdekjes në Turqi u rrit në 5.260, me 19 raste të reja të vdekjeve të raportuara në 24 orët e fundit.

Numri i rasteve aktive në vend është më i ulët se 17.350.

Autoritetet shëndetësore turke kryen 50.500 teste të reja të dyshuara për COVID-19, ndërsa që nga shpërthimi i pandemisë kanë kryer mbi 3.73 milionë teste.

Që nga shfaqja e saj në Wuhan të Kinës dhjetorin e kaluar, pandemia ka marrë mbi 539 mijë jetë njerëzish në të gjithë botën.

Më shumë se 11,66 milionë raste janë raportuar në të gjithë botën ndërsa mbi 6,33 milionë pacientë janë shëruar, tregojnë të dhënat e përpiluara nga Universiteti “Johns Hopkins” me qendër në SHBA.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

​303 raste të reja me COVID-19 dhe 9 të vdekur në Bullgari

Autoritetet shëndetësore në Bullgari kanë konfirmuar 303 raste të tjera të koronavirusit në 24 orët e kaluara, nga 5,701 testuar, sipas të...

Detyrimi i maskave, francezët hezitojnë, Parisi do të aplikojë mbajtjen e maskave në lagje të caktuara

Franca, Spanja, Greqia janë tri vende evropiane që po raportojnë një shpërthim të pandemisë brenda kufijve të tyre pas lehtësimit të karantinës...

Gjermani: Nga e shtuna, testimi i detyruar i të ardhurve nga zonat me rrezik

Në luftën kundër përhapjes së virusit të koronës, udhëtarët nga zonat e përcaktuara ndërkombëtarisht si të rrezikshme që vijnë në Gjermani, do...

Rritet përhapja e Covid19 në Evropë, frikë për një izolim të dytë

Teksa Spanja, Franca dhe Greqia përjetojnë një rritje të theksuar të numrit të të infektuarve nga Covid19, janë shtuar shqetësimet për një...

Austria sërish me numër të lartë të rasteve të reja

Në Austri, pas pesë ditësh me radhë, numri i rasteve të reja me koronavirus përsëri ka arritur në shifra të larta, pasi...