Turqi, regjistrohen më pak se 1.000 raste të reja me COVID-19

Mos i humb

Sot falet xhumaja e parë, pas më shumë se dy muaj pezullim

Pas më shumë se dy muaj pezullimi, sot do të falet xhumaja në të gjitha xhamitë e vendit. Mirëpo...

A duhet ta instaloni iOS 13.5?

Apple iOS 13.5 ka mbërritur dhe është një prej përditësimeve më të rëndësishme të Apple sepse përmban teknologjinë prë gjurmimin e të...

Qytetarët e Vjenës përdorin më shumë veturat se sa transportin publik

Pas heqjes së masave, lëvizshmëria në Vjenë u rrit përsëri, por transporti publik po lufton me një rënie të madhe të udhëtarëve.

Basha takim me punonjësit e fasonerive në Fushë-Krujë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha pati një takim me punonjësit e fasonerive në Fushë-Krujë. “Shqiptarët në çdo cep...

Ministri i Shëndetësisë i Turqisë, Fahrettin Koca, ka njoftuar se numri i rasteve të reja në vend është nën 1 mijë, pavarësisht numrit të madh të testeve të kryera.

Në 24 orët e fundit në vend janë regjistruar 952 të infektuar, me çka numri i përgjithshëm u rrit në 154.500 të infektuar, tregoi tabela e përditësuar e Ministrisë së Shëndetësisë me të dhënat në lidhje me koronavirusin, e shpërndarë në Twitter nga ministri Fahrettin Koca.

Numri i të shëruarve është rritur në 116.111 pasi 1.121 pacientë të tjerë u lëshuan nga spitalet gjatë ditës së kaluar, tha Koca.

Sipas të dhënave të ministrisë, numri i vdekjeve nga COVID-19 u rrit në 4.276 ndërsa vendi raportoi 27 viktima të reja në 24 orët e fundit.

Deri më tani, Turqia ka kryer mbi 1.76 milion teste, prej të cilëve mbi 37.500 janë kryer në 24 orët e kaluara.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Për ne si Lëvizje për Drejtësi është e pa pranushme që dikush të këshilloj ose ta kërcënoj ose shantazhoj ndonjë prej deputeve.

Ne si Lëvizje për Drejtësi dega në kodër të Trimave Prishtinë mendoj se presidenti po kalo kompetencat...

Supë : E pasur dhe e shijshme

Kjo është supë tradicionale italiane, e cila ka prejardhjen që nga koha e vjetër romake Përbërësit:

Si të ulet sheqeri pa ilaçe: Pesë receta nga mjekësia popullore!

Sheqeri i ngritur në organizëm është problem serioz mjekësor, i cili nuk bën të injorohet Sasia e ngritur e...

SA PËRFITUAM NGA RAMAZANI

Falenderimi i takon Allahut dhe salavatet dhe përshëndetjet më të mira qofshin për të dërguarin e Allahut Muhamedin, familjen e tij dhe...

MEDITIME KURANORE – 154

1. Nata e Kadrit dhe vlerat e saj! U përmend nata e Kadrit në suren el Kadër pesë herë, në këto përmendje...