Turqi, rrëzohet një avion trajnimi, 1 i vdekur dhe 2 të lënduar

Mos i humb

Rama takon sot për herë të dytë opozitën parlamentare

Kryeministri Edi Rama ka pranuar takimin me opozitën parlamentare. Ai do të takojë sot për herë të dytë Murrizin,...

Kosovë : Një fëmijë i porsalindur rezulton pozitiv me COVID-19

Shoqata e Neonatologeve në Kosovë ka njoftuar se është konfirmuar rasti i parë me COVID-19 te të porsalindurit. Kjo...

Manastirliu: Sistemi shëndetësor po përballet me fluksin më të madh gjatë gjithë epidemisë, respektoni masat!

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ka inspektuar qendrat shëndetësore verore në Vlorë, ku ka kërkuar angazhim maksimal për respektimin...

Vuçiç: Prishtina na vendosi ultimatume, gati të diskutojmë çdo hap që përmirëson marrëdhëniet

Presidenti Aleksandar Vuçiç ka zbuluar detaje nga takimi virutar me Avdullah Hotin pas takimit virtual nën praninë e Merkel dhe Macron.

Një person ka humbur jetën dhe dy të tjerë janë lënduar si pasojë e rrëzimit të një avioni civil trajnues në provincën Antalya në jug të Turqisë.

Avioni është rrëzuar në lokacionin Sorgun në qytezën Manavgat të Antalya-s, tha për AA guvernatori Münir Karaloğlu, i cili njoftoi për një person të vdekur dhe dy të tjerë me lëndime të rënda.

“Avioni civil i trajnimit ka rënë në lokacionin Sorgun në afërsi të Stadiumit të Manavgat-it. Fatkeqësisht, kemi një të vdekur dhe dy të lënduar rëndë. Ekipet shëndetësore të thirrura përmes kodit të kuq kanë arritur deri te të lënduarit. Janë duke i zhvilluar të gjitha punimet e nevojshme. Ende nuk ka informacione mbi arsyet e rënies së avionit. Kjo do të dihet pas ekspertizës”, tha Karaloğlu.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Publikohet tjetër përgjim i Zoran Zaevit, ja çfarë thotë për Ali Ahmetin dhe rastin që po hetohej

Një tjetër përgjim i ashtuquajtur ‘’bombë’’ është publikuar nga mediat në Maqedoninë e Veriut vetëm pak ditë para zgjedhjeve, pikërisht për ish=...

Zvicër: Janë regjistruar 108 raste të reja në 24 orët e fundit.

Në Zvicër dhe Lihtenshtajn, sot janë raportuar 108 infeksione të reja me virusin e koronës, njofton Zyra Federale e Shëndetit Publik (BAG)...

Iran, rritet në mbi 12.600 numri i viktimave nga COVID-19

Me 188 vdekjet e regjistruara gjatë 24 orëve të fundit nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Iran është rritur në 12.635 numri...

Japoni, 63 të vdekur nga përmbytjet dhe rrëshqitjet e tokës

Numri i personave që kanë humbur jetën në përmbytjet dhe rrëshqitjet e tokës në rajonin Kyushu në jugperëndim të Japonisë është rritur...

Ushtria serbe nuk i bindet Vuçiç, kundërshton urdhërin për ndalimin e protestave

Ushtria serbe ka dalë kundër urdhërit të presidentit Aleksandër Vuçiç, për ndalimin e protestave në Beograd. Mësohet se refuzimi ka ardhur nga...