Turqi, rritet në 168 numri i vdekjeve nga koronavirusi

Mos i humb

Facebook do ta sjellë së shpejti CatchUp, aplikacionin e ri vetëm për thirrje

New Product Experimentation Team ka bërë të ditur se do ta sjellë së shpejti, një aplikacion të ngjashëm me Houseparty, por vetëm...

Policia e Shtetit mesazh të rëndësishëm qytetarëve: Ja çfarë lejohet nesër, jo lëvizje me makina

Policia e Shtetit njofton të gjithë qytetarët se nga dita e nesërme do të jenë të hapura të gjitha bizneset, si dhe...

Si të fërgohen sa më mirë kungulleshat

Nuk ka kafjall më të mirë se kungulleshat e fërguara Nevojiten: – 1 kungulleshë e madhe;–...

Në samitin e G7-ës Merkel nuk do të marrë pjesë

Kancelarja gjermane Angela Merkel nuk do të jetë e pranishme personalisht në samitin e G7 të liderëve, në qershor. Kjo është konfirmuar...

Sipas të dhënave të publikuara nga Ministria e Shëndetësisë së Turqisë, në 24 orët e fundit në Turqi janë regjistruar 37 raste të reja të vdekjeve nga koronavirusi i ri, duke e çuar në 168 numrin e përgjithshëm të vdekjeve, (AA).

Sipas ministrisë, numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara është rritur në 10.827, përderisa janë regjistruar 1.610 raste të reja.

Nga ministria gjithashtu informojnë se që nga fillimi i përhapjes së koronavirusit, 162 pacientë janë shëruar dhe janë lëshuar nga spitalet, ndërsa 725 pacientë po trajtohen në repartet e kujdesit intensiv.

Gjithashtu, në 24 orët e fundit janë bërë 11.535 teste dhe numri i përgjithshëm i testeve të bëra deri më tani është 76.981.

Koronavirusi i ri, i njohur si COVID-19, u shfaq për herë të parë në muajin dhjetor në qytetin kinez Wuhan dhe që atëherë është përhapur në të paktën 177 shtete dhe rajone në botë.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Kosovë : Edhe 5 punëtorë të tjerë të KEK-ut infektohen me COVID-19

Nga 19 rastet e konfirmuara të mërkurën në Kosovë, një prej tyre është punëtor i KEK-ut nga Obiliqi. Derisa KEK sot përmes një...

Operacioni Itali-Shqipëri, Policia e Shtetit: Kapen në Shkodër e Cërrik 2 anëtarët e grupit kriminal të trafikantëve të kokainës

Policia e Shtetit ka finalizuar një operacion ndërkombëtar duke arrestuar dy persona, pjesë e një grupit trafikantësh kokaine në Shkodër e Cërrik.

Shqipëria : Konfirmohen 13 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë raporton se gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar pozitivë me koronavirus 13 persona, duke e çuar në 1197...

Ethet në trup, ja çfarë tregojnë për shëndetin

Ethet na pushtojnë herë pas here në momente krejt të papritura. Ato mund të shfaqen edhe kur njeriu ka temperaturë por jo...

Izolohet sërish Maqedonia e Veriut, nga sot qytetet e mëdha në karantinë

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka vendosur të rikthejë në karantinë disa prej qyteteve më të mëdha në vend, për shkak të...