Turqi, rritet në 214 numri i vdekjeve nga koronavirusi

Mos i humb

Knut Fleckenstein merr detyrën e rëndësishme në Shqipëri

Ish-eurodeputeti dhe ish-raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Evropian, Knut Fleckenstein është emëruar këshilltar i Kryetarit të Kuvendit të Shqipërisë për Integrimin.

Autoritetet Kineze kanë kryer testin e koronavirusit mbi gjysmës së popullatës së qytetit

Autoritet kineze në Wuhan, ku për herë të parë u shfaq koronavirusi i ri (COVID-19), kanë kryer testin për më shumë se...

Në Kosovë Xhamitë hapen pasnesër

Institucionet e Republikës në koordinim me Bashkësinë Islame të Kosovës kanë marrë vendim që të enjten (28 maj) të ri-hapin xhamitë për...

Shkupi hap kufijtë në 1 qershor, fillimisht lëvizja do të nisë me vendet fqinje

Maqedonia e Veriut, nga data 1 qershor, pritet të hapë kufijtë me shtetet fqinje. Kështu propozoi Komisioni për Sëmundje Infektive në mbledhjen...

Ministria e Shëndetësisë së Turqisë ka informuar se numri i vdekjeve në nga koronavirusi i ri (COVID-19) në vend është rritur në 214, pasi 46 persona kanë humbur jetën nga sëmundja në 24 orët e fundit, (AA).

Sipas të dhënave të ministrisë, numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara me COVID-19 në Turqi është rritur në 13.531, me 2.704 persona të rinj që kanë rezultuar pozitiv.

Të dhënat thonë se gjithsej 243 pacientë janë shëruar dhe janë lëshuar nga spitalet që nga fillimi i përhapjes së sëmundjes, ndërsa 847 pacientë trajtohen në repartet e kujdesit intensiv.

Gjithashtu, nga ministria informojnë se në 24 orët e fundit janë kryer 15.422 teste dhe numri i përgjithshëm i testeve të realizuara është rritur në 92.403.

Pas shfaqjes dhjetorin e kaluar për herë të parë në Wuhan, koronavirusi aktualisht është përhapur në të paktën 178 vende dhe territore në të gjithë botën, aktualisht me epiqendër Evropën pasi Kina kryesisht ka dalë nga kriza.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Rusi, rritet mbi 370 mijë numri i rasteve me COVID-19

Në një deklaratë nga Qendra e Kontrollit dhe Parandalimit të Infeksionit të Koronavirusit në Rusi thuhet se në 24 orët e fundit...

Vuçiç: Vendimi i Malit të Zi për shtetasit e Serbisë është politik

Ai para gazetarëve tha se Serbia nuk do të marrë vendim për ndalimin e shtetasve malazezë në kufijtë e tyre.

Ekonomia e Eurozonës në vitin 2020 do të tkurret 8 deri 12 për qind

Shefja e Bankës Qendrore Evropiane (BQE), Christine Lagarde, tha se ekonomia e Eurozonës këtë vit do të tkurret prej 8 deri 12...

Japonia ka përgatitur pakon më të madhe të stimujve ekonomikë në botë

Sipas mediave japoneze, buxheti shtesë rekord u miratua nga kabineti i kryeministrit Shinzo Abe, ndërsa qëllimi i tij kryesor është të ndihmojë...

Maqedonia e Veriut konfirmon tre vdekje dhe 25 raste të reja me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 622 testime, ndërsa janë regjistruar 25 raste të reja me COVID-19, ndërsa Instituti për shëndet...