Turqi, rritet në 4.171 numri i viktimave nga COVID-19

Mos i humb

Siri, grupet terroriste të mbështetura nga Irani zbrazin varrin e kalifit Omer bin Abdulaziz

Grupet terroriste të mbështetura nga Irani, të cilët luftojnë në radhët e regjimit të Bashar al-Asadit në Siri, kanë gërmuar varrin e...

Qeveria shfuqizon vendimet e mëparshme: Hapen çerdhet, kafiteritë, kufijtë e qendrat tregtare

Qeveria në detyrë ka zhvilluar sot mbledhjen e radhës, ku ndërmorën vendimin që t’i shfuqizojnë disa nga vendimet që kishin ndërmarrë në...

Gjoni: Plan ogurzi për të miratuar një palo draft për reformën zgjedhore

Pas përjashtimit me 10 ditë nga seancat plenare, deputeti i opozitës Ralf Gjoni deklaroi se nuk do...

Iran, shkon në 7.451 numri i të vdekurve nga COVID-19

Televizioni shtetëror iranian raportoi se zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Kianoush Jahanpour, bëri të ditur se në...

Në llogarinë e tij në twitter, Koca njoftoi se numri i rasteve të koronavirusit në vendin e tij është rritur në 150.593, pasi 1.158 raste të tjera u konfirmuan në 24 orët e fundit.

Ai po ashtu njoftoi se numri i të shëruarve nga ky virus ka arritur në 111.577, me 1.616 të shëruar në 24 orët e fundit.

Aktualisht numri i rasteve aktive me këtë virus në Turqi është 34.845.

Ministri turk njoftoi se gjatë 24 orëve të fundit në vend janë kryer mbi 25 mijë teste të dyshuara për COVId-19, ndërsa që nga shpërthimi i pandemisë janë kryer mbi 1.65 milionë teste.

Psi për herë të parë u shfaq dhjetorin e kaluar në Wuhan të Kinës, koronavirusi është përhapur në mbarë botën, ndërsa Organizata Botërore e Shëndetësi (OBSH) shpërthimin e ka shpallur pandemi globale.

Sipas të dhënave nga Universiteti John Hopkins me qendër në SHBA, numri i rasteve të zbuluara me COVID-19 ka tejkaluar shifrën 4.75 milionë, me mbi 1.75 milionë të shëruar dhe mbi 316 mijë të shëruar.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Kosovë : Janë rregjistruar 13 raste të reja me COVID-19

TREMBËDHJETË RASTE ME COVID-19 DHE DY TË SHËRUAR! Sot më 31 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në...

Qeveria shfuqizon vendimet e mëparshme: Hapen çerdhet, kafiteritë, kufijtë e qendrat tregtare

Qeveria në detyrë ka zhvilluar sot mbledhjen e radhës, ku ndërmorën vendimin që t’i shfuqizojnë disa nga vendimet që kishin ndërmarrë në...

Rusia regjistroi një rritje të re të rasteve me koronavirus

Për herë të parë që nga 23 maji, rastet e reja shkuan në mbi 9 mijë, pasi 9.268 person rezultuan pozitivë me...

Koronavirusi, Maqedonia e Veriut zgjat gjendjen e jashtëzakonshme

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, shpalli gjendje të re të jashtëzakonshme për 14 ditë për shkak të krizës së krijuar...

Rama për ”Le Monde”: Informacioni i cunguar pashmangshmërisht shndërrohet në një gënjeshtër të madhe

Prishja e ndërtesës së vjetër dhe të shkatërruar të Teatrit Kombëtar, në zemër të Tiranës, për t’u zëvendësuar nga një ndërtesë e...