Turqi, vazhdojnë përpjekjet për të shuar zjarrin në fabrikën në Adana

Mos i humb

CoVid-19/ Shkon në 400 numri i të prekurve në vend

Ka shkuar në 400 numri i të prekurve në vend nga covid-19. 17 raste të reja janë regjistruar në...

Konjufca: Do ta dërgojmë presidentin në Gjykatën Kushtetuese

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca, ka thënë se Presidenti Hashim Thaçi do ta marrë përgjigjen nga...

Spanjë, rritet në 14.555 numri i të vdekurve nga COVID-19

Me 757 vdekje të reja nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Spanjë, numri i të vdekurve është rritur sot në 14.555.

1-vjeçari në mesin e të infektuarve me koronavirus në Malishevë

Një fëmijë i moshës një vjeçare është në mesin e të infektuarve me koronavirus në Malishevë. IKSHPK mbrëmë ka...

Ekipet e zjarrfikësve në Turqi janë duke i vazhduar punimet për shuarjen e një zjarri në një fabrikë të vajit të pambukut në qytetin e Adanasë (AA).

Zjarri në rrethin Yüreğir filloi nga shkaqe ende të paditura dy ditë më parë në orët e mbrëmjes në pjesën ku grumbullohet pambuku dhe u mor nën kontroll fillimisht, por rishpërtheu gjatë ditës së djeshme.

Zjarrfikësit e Bashkisë së Adanasë kanë dërguar dhjetë ekipe për të intervenuar.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

CEO i Twitterit do të dhurojë 1 miliard dollarë për luftën kundër COVID-19

Drejtuesi i lartë (CEO) i Twitter-it, Jack Dorsey, njoftoi se në kuadër të luftës kundër koronavirusit të ri (COVID-19) do të dhurojë...

Izrael, rritet në 71 numri i të vdekurve nga COVID-19

Në Izrael ka arritur në 71 numri i të vdekurve dhe në 9.404 numri i rasteve me koronavirusin e ri (COVID-19).

Kroaci, në një shtëpi për të moshuar 10 të infektuar nga COVID-19

Është duke vazhduar evakuimi i një pjese të banorëve të shtëpisë për persona të moshuar në Split të Kroacisë pasi që 10...

Manastirliu: Shërohen 4 infermierë dhe një mjeke nga COVID-19

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, nëpërmjet një postimi në faqen e saj në Facebook, ka ndarë lajmin e mirë...

Keni të prekur me COVID-19 ndonjë pjesëtar në familje? Këshillat e MSH për qytetarët

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale i kërkon qytetarëve të vijojnë të respektojnë masat e distancimit social. Sic e...