Turqia dhe Rusia realizojnë patrullimin e dytë të përbashkët në Idlib

Mos i humb

Zoom përmirëson sigurinë për klientët e saj me pagesë

Shërbimi i famshëm i video konferencave, Zoom, po planifikon të përmirësojë sigurinë e saj me enkriptim më të fortë, por vetëm për...

Gjendet gjuha e përbashkët në Këshillin Politik për identifikimin biometrik, BE i jep zgjidhje, financim 15 milionë euro

Tashmë është gjetur gjuha e përbashkët në Këshillin Politik sa i përket identifikimit biometrik. Opozita kërkonte identifikim biometrik në...

Turqia shpërndan pako ushqimore dhe produkte higjienike në Mauritani

Agjencia Turke për Bashkëpunim dhe Koordinim (TIKA) ka shpërndarë sot pako ushqimore dhe produkte higjienike për 400 familje në Mauritani, për të...

Iran, vriten tre ushtarë gjatë një përleshjeje të armatosur

Tri roje kufitare iraniane u vranë gjatë një përleshjeje me grupe të armatosura afër kufirit irakian, bëri të ditur sot agjencia zyrtare...

Forcat turke dhe ruse realizuan patrullën e dytë të përbashkët në autostradën M4 në Idlib, në veriperëndim të Sirisë, në përputhje me Marrëveshjen e Moskës, njoftoi Ministria e Mbrojtjes e Turqisë.

“Në kuadër të Marrëveshjes së Moskës, patrulla e dytë e përbashkët turko-ruse në autostradën M4 është realizuar me kontributin e njësive ajrore dhe tokësore”, thuhet në një deklaratë të ministrisë.

Turqia dhe Rusia ranë dakord për një protokoll i cili kërkon nga palët të “ndalojnë të gjitha veprimet ushtarake përgjatë vijës së kontaktit në zonën e deeskalimit të Idlib duke filluar nga 6 marsi i vitit 2020”.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Avokati nuk paraqitet, shtyhet për në 10 qershor seanca e Kajmakut

Gjykata e Tiranës ka shtyrë për në 10 qershor seancën gjyqësore ndaj ish-kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku. Shkak i...

Mbretëria e Bashkuar pret Samitin Global të Vaksinave: Askush nuk mund ta prodhojë atë i vetëm

Sot në Londër është mbledhur Samiti global i vaksinave i organizuar nga Gavi, aleanca globale për vaksinat dhe nga qeveria britanike.

Meta nxjerr dekretin, kush është emri i propozuar

Arben Shehu është emri i zgjedhur nga Meta që i propozohet Kuvendit të Shqipërisë për t’u zgjedhur Kryetar i Kontrollit të Lartë...

Lleshaj për përplasjen tek Teatri Kombëtar: Ligji parashikon deri në përdorimin e armëve…policia qëndroi tek shtrëngimi fizik

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ditën e sotme në foltoren e Kuvendit i është përgjigjur interesit të deputetëve të opozitës për sa...

Hyjnë 16 kamionë nga Serbia me dokumente Republika e Kosovës

Që nga shtimi i masave të reciprocitetit deri më sot në vendin tonë nga Serbia kanë hyrë 16 kamionë më dokumentet “Republika...