Turqia, i vetmi vend që ndihmon Shqipërinë me materiale shëndetësore kundër Covid-19

Mos i humb

Balla : Shqipëria nuk është një mijë m² në bulevard, ku luhet teatër nga Luli dhe Monika

Në prag të festës së Bajramit, Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla i shoqëruar nga kryetari i Bashkisë Lorenc...

Policia izraelite sulmoi palestinezët që dëshironin të faleshin rreth Mesxhid-i Aksasë

Sipas një njoftimi të bërë nga Qendra e Informimit "Vadi Hilve", një organizatë palestineze e të drejtave të njeriut, thuhet se forcat...

Izraeli paralajmëron Iranin për shkak të kërcënimeve të tij

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu dhe ministri i Mbrojtjes, Benny Gantz, paralajmëruan Iranin për shkak të kërcënimeve të tij ndaj Tel Avivit.

Numri i rasteve me koronavirus në botë tejkalon shifrën 5.5 milionë

Të dhënat e universitetit treguan se vdekjet në mbarë botën arritën në mbi 347.000, ndërsa numri i njerëzve që u shëruan u...

Fundjavën e kaluar mbërriti në Rinas nga Stambolli me “Air Albania” një sasi e re prej 8 tonësh pajisje të mbrojtjes personale për mjekët e infermierët.

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale e Shqipërisë, Ogerta Manastirliu deklaroi nga Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza”, ku ka mbërritur furnizimi i dytë, financim i qeverisë shqiptare, pas kanalit të hapur të transportit të siguruar nga qeveria turke se, “…

Jemi duke vijuar me transportin e të gjithë materialeve të mbrojtjes personale, të cilat deri tani janë 15 tonë që kanë mbërritur në Shqipëri nëpërmjet linjës dhe korridorit të posaçëm të dedikuar nga Turqia për ardhjen e këtyre mallrave…

Janë 8 tonë që kanë mbërritur sot, ndërkohë që pak ditë më parë kanë mbërritur 7 tonë dhe pritet që në total ky furnizim të jetë 26 tonë, financim i qeverisë shqiptare.

Janë të gjitha materiale të mbrojtjes personale duke filluar nga maskat, veshjet speciale, syzet, helmetat mbrojtëse dhe elemente të tjerë të cilat kanë të bëjnë me rritjen e sigurisë të mjekëve dhe infermierëve”, tha Manastirliu.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Rusi, rritet mbi 370 mijë numri i rasteve me COVID-19

Në një deklaratë nga Qendra e Kontrollit dhe Parandalimit të Infeksionit të Koronavirusit në Rusi thuhet se në 24 orët e fundit...

Vuçiç: Vendimi i Malit të Zi për shtetasit e Serbisë është politik

Ai para gazetarëve tha se Serbia nuk do të marrë vendim për ndalimin e shtetasve malazezë në kufijtë e tyre.

Ekonomia e Eurozonës në vitin 2020 do të tkurret 8 deri 12 për qind

Shefja e Bankës Qendrore Evropiane (BQE), Christine Lagarde, tha se ekonomia e Eurozonës këtë vit do të tkurret prej 8 deri 12...

Japonia ka përgatitur pakon më të madhe të stimujve ekonomikë në botë

Sipas mediave japoneze, buxheti shtesë rekord u miratua nga kabineti i kryeministrit Shinzo Abe, ndërsa qëllimi i tij kryesor është të ndihmojë...

Maqedonia e Veriut konfirmon tre vdekje dhe 25 raste të reja me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 622 testime, ndërsa janë regjistruar 25 raste të reja me COVID-19, ndërsa Instituti për shëndet...