Turqia kërkon dënime të përjetshme për vrasjen e Khashoggit

Mos i humb

Mbështetësi i Gylen drejt ekstradimit në Turqi, Shqipëria i refuzon kërkesën për azil

Autoritetet shqiptare i refuzojnë kërkesën për azil mbështetësit të lëvizjes “Gylen” Selami Simsek. Në mars, shtetasi turk, Selami Simsek...

Kryevirologu amerikan: Një valë akoma më e madhe Covid pritet që të vijë, nëse situata nuk mbahet nën kontroll

Drejtuesi i Institutit Kombëtar të Alergjisë dhe Sëmundjeve Infektive në Shtetet e Bashkuara të Amerikës është shprehur se "Ndodhemi nën një pandemi...

SPAK dërgon dosjen për gjykim për 8 të pandehur

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar Tiranë në bashkëpunim me policinë gjyqësore të Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, ka...

Meta : Nevojë urgjente për strategji të re, masa mbrojtëse për personelin mjekësor

Pas ndarjes nga jeta të doktor Hysni Shjakut, i cili ishte prekur nga koronavirusi, vjen një mesazh ngushëllimi nga presidenti Ilir Meta.

Prokurorët turq sot kërkuan dënime të rënda të përjetshme për 18 të akuzuar në vrasjen e vitit 2018 të gazetarit saudit Jamal Khashoggi në konsullatën e Mbretërisë në Stamboll.

Kryeprokurori i Stambollit paditi gjithsej 20 persona për vrasjen e rëndë me paramendim.

Dy të tjerë u akuzuan për “nxitje të vrasjes së shkallës së parë”.

Khashoggi, një kolumnist për “The Washington Post”, u vra dhe u shpërbë nga një grup operativësh saudit menjëherë pasi ai hyri në konsullatën e vendit në Stamboll më 2 tetor të vitit 2018.

Riadi ofroi pretendime të ndryshme, kontradiktore për të shpjeguar zhdukjen e tij para se të pranonte se ai ishte vrarë në ndërtesën diplomatike.

Trupi i Khashoggit nuk u gjet kurrë.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Përmbytet një varkë në Nigeri, humbin jetën 21 persona

Të paktën 21 persona e kanë humbur jetën si pasojë e përmbytjes së një varke pasagjerësh në jug të shtetit afrikan Nigeri.

Gjermania regjistron 4 të vdekur nga Covid-19 në 24 orët e fundit, 219 raste të reja

Katër persona kanë humbur jetën në Gjermani për shkak të koronavirusit në 24 orët e fundit. Po ashtu mësohet...

Rusia ka regjistruar 6611 raste të reja të infeksionit

Në 24 orët e kaluara, Rusia ka regjistruar 6.611 raste të reja të koronavirusit. Sipas autoriteteve, numri i përgjithshëm...

Bardh Spahia pyetje të hapur kryeministrit Rama: Na trego

Ish-deputeti i PD-së, Bardh Spahia përmes një statusi në Facebook thotë se qeveria Rama nuk ka asnjë strategji për të vënë nën...

CNN: Në veriun e Kinës po shpërthen murtaja bubonike!

Burime spitalore atje njoftuan me urgjencë autoritetet lokale të cilat kanë lëshuar një alarm të nivelit të tretë për parandalimin e murtajës....