Turqia regjistron 24 viktima të reja nga COVID-19 në 24 orët e fundit

Mos i humb

Meta dekreton Komandantin e Komandës së Doktrinës dhe Stërvitjes, Bajram Begaj, me gradën “Gjeneral Major”

Presidenti Ilir Meta ka dekoruar me gradën madhore, “Gjeneral Major”, gjeneral brigade Bajram Begaj.Begaj, i cili nga sot me firmë të Presidentit...

Njoftimi nga Ambasada: Kush mund të hyjë në Austri

Ambasada e Republikës së Kosovës në Vjenë, ka njoftuar lidhur me Hyrjet/ Daljet në Republikën e Austrisë dhe Republikën e Kosovës, pas...

Në 2 orë hyjnë 8 mijë qytetarë Kosovarë në Morinë

Fundjava dhe nisja e pushimeve ka bërë që në pikën doganore të Morinës të ketë një fluks të madh automjetesh nga Kosova...

Rusi, shkon në mbi 10 mijë numri i të vdekurve nga COVID-19

Numri i të diagnostikuarve me koronavirusin e ri (COVID-19) deri më tani në Rusi ka shkuar në 674.515, ndërsa bilanci i viktimave...

Në 24 orët e fundit në vend janë shëruar 1.386 të infektuar, me çka numri i pacientëve që e kanë mposhtur sëmundjen shkon në 164.234, tregoi tabela e përditësuar e Ministrisë së Shëndetësisë me të dhënat në lidhje me koronavirusin, e publikuar nga ministri Fahrettin Koca në Twitter.

Deri më tani, Turqia ka kryer 3.083.121 teste, përfshirë 53.486 në 24 orët e fundit.

Aktualisht, 914 pacientë në mbarë Turqinë po trajtohen në njësitë e kujdesit intensiv, prej të cilëve 356 asistohen me respiratorë.

Ndërkaq, në postimin e tij në Twitter, Koca tha se ka një luhatje në numrin e rasteve në vend.

“Edhe pse numri i testeve është 10 mijë më i madh se ditët e mëparshme, rezultatet na alarmojnë kundër rritjes së rrezikut. Shkaku i rritjes është lehtësimi i masave me ardhjen e verës. Këtë verë, nuk kemi alternativë tjetër përpos zbatimit të masave”, shkroi ministri Koca.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Procedohen penalisht 4 persona në Durrës shisnin telefona pa lincensa.

Katër tregtarë në Durrës janë proceduar penalisht pasi shisnin telefona e aksesorë të tjerë pa licencë dhe dokumentacion përkatës.

Serbi : Vuçiç tërhiqet nga planin për vendosjen e orës policore në vend

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç u tërhoq nga plani për të zbatuar një bllokim të dytë mes rritjes së rasteve të koronavirusit, pasi...

Yuri Kim: U shpëtuan qindra hebrenj nga vdekja e sigurt, histori frymëzuese e besës shqiptare

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim ka marrë pjesë në përurimin e memorialit të parë për holokaustin në Tiranë. Kim thotë...

Kosovë : Qeveria e konsideron të panevojshëm Projektligjin për Pandeminë, të iniciuar nga Vjosa Osmani

Kabineti Qeveritar e ka e ka cilësuar si të panevojshëm hartimin e ligjit për menaxhimin dhe parandalimin e pandemisë, inicimin e së...

Arrestohet në pikën kufitare të Morinës Maqedonasi në kërkim ndërkombëtar

Një tjetër person i shpallur në kërkim ndërkombëtar arrestohet nga Policia e Shtetit. Bëhet fjalë për një 37 vjeçar maqedonas të shpallur...