U hodh në det pas shpërthimit, gjendet i gjallë pas 30 orësh punëtori i Portit të Bejrutit

Mos i humb

Amerikanët në vështirësi, ndërsa Kongresi ende në ngërç për miratimin e asistencës

Restoranti i njohur i Nju Orleansit, K-Paul’s Louisiana Kitchen, nuk ekziston më — një tjetër viktimë e pandemisë. “Rezistuam...

SHBA/ Nga 20 shtatori ndalohet shkarkimi i aplikacioneve TikTok dhe WeChat…Për të mbrojtur sigurinë kombëtare

"Për të mbrojtur sigurinë kombëtare të Shteteve të Bashkuara", Departamenti i Tregtisë i Shteteve të Bashkuara ka lëshuar një urdhër që duke...

Zbulohet emaili që nxjerr mashtrimin e AKSHI/ E-Albania jashtë funksionit, noterët s’mund të japin shërbim për qytetarët

Agjencia Kombëtare e Shoqërisë së Informacionit (AKSHI) që administron portalin unik qeveritar e-Albania nuk jep shërbim publik për qytetarët dhe bizneset.

Tragjike në Librazhd/ Një person ndërron jetë duke punuar në një banesë, e zë pompa e betonit

Një ngjarje e rëndë është shënuar këtë të premte, në fshatin Dorëz të Librazhdit, ku ka humbur jetën një person.

Punëtori i Portit të Bejrutit u gjet i gjallë pas 30 orëve që kanë kaluar nga shpërthimi i fuqishëm në kryeqytetin e Libanit.

Fotografia e Amin al-Zahed, ishte postuar në një faqe në “Instagram” kushtuar gjetjes së banorëve të zhdukur, por u gjet në detin Mesdhe.

Amin al-Zahet

Pas shpërthimit katastrofik humbën jetën rreth 145 persona dhe mbetën të plagosur mijëra të tjerë. Ndërkohë që shumë persona kanë mbetur nën rrënojat e ndërtesave të shkatërruara.

Punëtori i Portit të Bejrutit, Amin al-Zahet.
Punëtori i Portit të Bejrutit, Amin al-Zahet.

Një foto e postuar në mediat sociale, tregon një burrë në kuvertën e një anijeje, i cili po mban një të plagosur, të larë në gjak. I plagosuri thuhet se është Amin al-Zahet, punëtori i portit.

Ai u dërgua me urgjencë në spital për të marrë ndihmën e nevojshme mjekësore.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Shkarkimi i Prelës, reagon Salianji: Shpëtoi kriminelë e trafikantë, si duhej as dreqit. Po ju vjen dita!

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka reaguar në lidhje me shkarkimin nga detyra të prokurores Donika Prela, ish-drejtuese e Krimeve të...

Kriza e koronavirusit/ Paralajmërimi i BE: Në disa shtete ka situatë më të keqe se në mars

EUROPË– Pandemia e koronavirusit ka krijuar një situatë shumë të vështirë që në fillim të këtij viti e duket se do të...

Republikanët sigurojnë votuesit amerikanë për tranzicion paqësor të pushtetit

Republikanët kanë reaguar me vendosmëri ndaj refuzimit të presidentit amerikan, Donald Trump, për t’u deklaruar rreth transferimit të pushtetit në mënyrë paqësore...

EULEX në aksion, bastisen zyrat e OVL-UÇK

Policë të armatosur të EULEX janë parë teksa kanë hyrë në zyrat e Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtrare të...

Paris, sulm me thikë pranë “Charlie Hebdo”, plagosen 4 persona

Një person i armatosur me thikë ka sulmuar disa persona mëngjesin e së premtes në vendin ku më parë ndodheshin zyrat e...