Ukrainë: zjarr në spitain psikiatrik, shënohen viktima

51
0

Një zjarr i madh përfshiu një spital psikiatrik në qytetin Odessa në Ukrainë.

Si pasojë e zjarrit humbën jetën gjashtë persona dhe u plagosën 4 të tjerë

Sipas Autoritetit të Emergjencave Ukrainase, zjarri shpërtheu të hënën në një nga godinat e spitalit, ddërkohë nuk bëhen ende bëhen të ditura shkaqet e zjarrit .

‘Shkaqet e zjarrit do të zbulohenn shumë shpejt, ju shpreh ngushëllimet e mia më të sinqerta familjarëve të viktimave’, shkruan presidenti Zelensky në Twitter.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here