Ukrainë: zjarr në spitain psikiatrik, shënohen viktima

Mos i humb

Mustaqet e Misrit – Si Përdoren Për Të Ulur Sheqerin Në Gjak Dhe Tensionin e Lartë

Qytetërime të ndryshme i kanë përdorur mustaqet e misrit që në lashtësi, sepse kanë besuar fort se këto fije të holla,...

Njëri vinte nga Turqia e tjetri nga Austria, nuk deklaruan paratë në Rinas, policia i procedon. Sekuestrohen 31400 euro

olicia Kufitare e Rinasit ka proceduar penalisht dy persona për mosdeklarim të të hollave në kufi dhe ka sekuestruar 31400 euro.

Borrell: Krimet masive në Siri nuk duhet të mbesin pa u ndëshkuar

Borrell postoi një video përpara Konferencës së 4-t të Brukselit me temë “Mbështetja e së ardhmes së Sirisë dhe rajonit” që do...

Gjermania merr kryesimin e Presidencës së BE

Presidenti Ilir Meta ka reaguar përmes një postimi në facebook, lidhur me kryesimin e Presidencës së Bashkimit Europian nga Gjermania.

Një zjarr i madh përfshiu një spital psikiatrik në qytetin Odessa në Ukrainë.

Si pasojë e zjarrit humbën jetën gjashtë persona dhe u plagosën 4 të tjerë

Sipas Autoritetit të Emergjencave Ukrainase, zjarri shpërtheu të hënën në një nga godinat e spitalit, ddërkohë nuk bëhen ende bëhen të ditura shkaqet e zjarrit .

‘Shkaqet e zjarrit do të zbulohenn shumë shpejt, ju shpreh ngushëllimet e mia më të sinqerta familjarëve të viktimave’, shkruan presidenti Zelensky në Twitter.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Kosovë : Vdesin edhe 6 persona në QKUK nga Covid-19

Qendra Klinike Universitare e Kosovës, përkatësisht klinikat e saj ku po trajtohen pacientët e prekur nga Covid-19 kanë njoftuar se gjatë ditës...

Hoti u bën thirrje grupeve parlamentare të mbajnë seancën për rishikim të buxhetit

Kryeministri Avdullah Hoti, u ka bërë thirrje grupeve parlamentare dhe deputetëve të Kuvendit të Kosovës që të gjendet një formë për mbajtjen...

Eurostat: Në dy muaj 140 mijë viktima, të përqendruara në 50 rajone

Sipas ‘Eurostat’, në vetëm dy muaj janë regjistruar 140 mijë viktima nga infeksioni I koronavirusit, të gjitha të përqendruara kryesisht në 50...

Irani merr një vendimin ndryshe për maskat , 2500 infeksione të reja

Presidenti i Iranit, Hassan Rohani deklaroi se të gjithë iranianët që nuk mbajnë maska, nuk do të kenë qasje në shërbimet shtetërore...

Australi, autoritetet fusin në karantinë 3000 banorë të Melburn-it

Përballë ringjalljes së infeksioneve të reja të shkaktuara nga Covid, në Melburn, në Australi, rreth 3000 persona i janë nënshtruar masave të...