Urdhër arreste për dy zëvendëspresidentët e ‘’Samsung Electronics’’

Mos i humb

Shqipëri : 22-vjeçarja me covid procedohet nga policia, theu karantinën dhe shkoi të vizitonte prindërit

Policia e Lushnjës procedoi penalisht një shtetase, pasi theu karantinën duke dalë nga shtëpia. Strukturat e Drejtorisë Vendore të...

Beograd, gjatë protestave janë plagosur 19 policë dhe 17 protestues

Gjatë protestave në Beograd janë plagosur 19 policë dhe 17 protestues, deklaroi sot mjekja e urgjencës, Ivana Stefanoviç. Sipas...

Grenell ofron mbështetje për udhëheqjen evropiane në dialog

I dërguari i posaçëm i Shtëpisë së Bardhë për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, shprehu mbështetjen e plotë për udhëheqjen e liderëve evropianë...

Shqipëri : Janë regjistruar 2 vdekje dhe 68 raste të reja me covid-19 në 24 orët e fundit.

Dy persona të tjerë kanë humbur jetën nga COVID-19. Ndërkohë 68 raste të reja jane regjistruar në 24 orët e fundit.

Një gjykatë koreano-jugore lëshoi dje dy mandat arreste me kërkesë të prokurorisë ndaj dy zëvendëspresidentëve të ‘’Samsung Electronics’’ të dyshuar për mashtrim kontabël, por refuzoi të lëshonte një urdhër të tillë për kreun e degës farmaceutike të konglomeratit, raportoi agjencia ”Yonhap”.

Gjykata e distriktit qendror të Seulit i cilësoi të pamjaftueshme elementët për ndjekje penale kundër drejtorit të përgjithshëm të Samsung BioLogics, Kim Daeh-han, i dyshuar nga prokuroria për shkatërrimin e provave në vitin 2015, sipas Yonhap.

Samsung BioLogics është një nga nënkontraktorët më të mëdhenj farmaceutikë në botë dhe një nga dhjetë kompanitë më të mëdha në Korenë e Jugut. Vitin e kaluar, Komisioni i Shërbimeve Financiare të Koresë së Jugut (FSC) e akuzoi atë për mashtrim të ekzagjerimit të vlerës së një prej filialeve të saj për tu futur në bursë në 2015.

Gjykata ndërkohë miratoi dy urdhër arreste kundër dy zëvendëspresidentëve ekzekutivë të Samsung Electronics, dega kryesore e konglomeratit, për manipulimin dhe shkatërrimin e provave në të njëjtin rast, raporton Yonhap, por pa specifikuar emrat e të dyshuarve.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Publikohet tjetër përgjim i Zoran Zaevit, ja çfarë thotë për Ali Ahmetin dhe rastin që po hetohej

Një tjetër përgjim i ashtuquajtur ‘’bombë’’ është publikuar nga mediat në Maqedoninë e Veriut vetëm pak ditë para zgjedhjeve, pikërisht për ish=...

Zvicër: Janë regjistruar 108 raste të reja në 24 orët e fundit.

Në Zvicër dhe Lihtenshtajn, sot janë raportuar 108 infeksione të reja me virusin e koronës, njofton Zyra Federale e Shëndetit Publik (BAG)...

Iran, rritet në mbi 12.600 numri i viktimave nga COVID-19

Me 188 vdekjet e regjistruara gjatë 24 orëve të fundit nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Iran është rritur në 12.635 numri...

Japoni, 63 të vdekur nga përmbytjet dhe rrëshqitjet e tokës

Numri i personave që kanë humbur jetën në përmbytjet dhe rrëshqitjet e tokës në rajonin Kyushu në jugperëndim të Japonisë është rritur...

Ushtria serbe nuk i bindet Vuçiç, kundërshton urdhërin për ndalimin e protestave

Ushtria serbe ka dalë kundër urdhërit të presidentit Aleksandër Vuçiç, për ndalimin e protestave në Beograd. Mësohet se refuzimi ka ardhur nga...