Ushqimet që duhen eleminuar për të shpetuar nga fryrja e barkut!

Mos i humb

Shqipëri : Janë regjistruar 3 vdekje dhe 71 raste të reja me covid-19 gjatë 24 orëve të fundit.

3 persona kanë humbur jetën nga koronavirirus në vendin tonë. Përveç mjekut Hysni Shkajut, kanë humbur jetën dhe 2 persona të tjerë....

Qeveria e Brazilit mbahet përgjegjëse që vendi është bërë “epiqendër” e COVID-19 në rajon

Pas përcaktimit të rastit të parë në fund të muajit shkurt në Brazilin me një popullsi prej rreth 211 milionë banorësh, numri...

Turqi, arrestohet ish-gjykatësja për lidhje të dyshuara me FETO-n

Një e dyshuar u arrestua në kryeqytetin e Turqisë, Ankara, për lidhje me organizatën terroriste FETO, grupi që ndodhet pas tentativës për...

Qeveria zvicerane bën lehtësime për punëtorët, qiramarrësit dhe bizneset

Përveç mbështetjes së shumë punëtorëve, qeveria propozoi disa lehtësime për qiramarrësit me bizneset e prekura nga epidemia. Këshilli Federal...

Barku i fryrë dhe erërat e tepërta janë problem i zakonshëm që mund të shfaqen pas marrjes së tepërt të ushqimit dhe pijeve.

Të ulurit poshtë për të ngrënë por edhe ushtrimet e rregullta janë disa prej mënyrave për ta mposhtur fryrjen. Por që ekspertet rekomandojnë që për të shpëtuar nga barkfryerja duhet të eliminohen disa prej ushqimeve.

Sipas tyre fryrjen e barkut e shkaktojnë ushqime si fasulja, qepët, brokoli, lakra dhe lulelakra. Këshilluesit për trup të mirë thonë se nëse veç keni vendosur që t’i shmangni këto ushqime, ju patjetër se at duhet t’i zëvendësoni me marrjen e disa porcioneve brenda ditës që në përbërje kanë fruta dhe perime të tjera.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Goditet banda shqiptare e vjedhjes së skafeve në Greqi

Goditet në Greqi një bandë shqiptarësh që vidhnin skafe. Operacioni i policisë greke u përqendrua në Patra, Agrinjo, Astako dhe Ksiromero Aitiloakarnania.

Meta kujton viktimat e masakrës së Srebrenicës: Të mos lejojmë më mizori të tilla në rajonin tonë

Presidenti i vendit, Ilir Meta, përmes një statusi në Facebook ka kujtuar sot viktimat e pafajshëm të masakrës së ndodhur 25 vite...

Joe Biden përshëndet rifillimin e bisedimeve Kosovë-Serbi

Ish-nënpresidenti amerikan Joe Biden ka përshëndetur vendimin e udhëheqësve të Kosovës dhe Serbisë për të rifilluar dialogun për normalizimin e marrëdhënieve mes...

Manastirliu: 10 rregulla për sezon turistik të sigurt

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, nëpërmjet një postimi në facebook u ka bërë apel qytetarëve dhe turistëve të tregohen...

Në arrati për 15 vite pas vrasjes së kunatit, ekstradohet në Shqipëri i shumëkërkuari.

Ekstradohet nga Italia drejt Shqipërisë shtetasi Dritan Karaj, 39 vjeç, i shumëkërkuar nga drejtësia shqiptare, i dënuar me 19 vjet burg, për...