Uthulla e Hudhrës ilaç për sheqer në gjak (kolesterol), yndyrë në gjak dhe tension të lartë

259
0

Uthulla e hudhrës është shumë e shëndetshme për organizmin e njeriut edhepse e ka aromën e pakëndshme. Lirisht mund të thuhet sepse është një bombë e vërtetë për rregullimin e yndyrës në gjak (kolesterolit), tensionit të lartë, sheqerit të lartë në gjak.

Ajo përdoret në mënyra të ndryshme, si në ushqime e sallata, duke e përzier me mjaltë, me sodë bikarbon (sodë buke), por në rast se e përdorni si ilaç dhe uthull atëherë këto janë përfitimet të cilat do i merrni nga hudhra:

✔ Uthulla e hudhrës shkrin të gjitha llojet e yndyrnave dhe kolesterolin precipitat, përmirëson metabolizmin ne trup dhe rrit fleksibilitetin e arterieve dhe venave duke parandaluar këto sëmundje,
✔Rregullon tensionin e gjakut (tensionin e lartë).
Rregullimin e yndyrës në gjat, kolesterolit, triglicerideve
Rregullin nivelein e sheqerit
✔Infarktin në zemër (duke bërë pastrimin e venave të trupit nga ngjizjet e mpiksjet)
✔Trashjen e fibrave të indeve shtrëngues, si për shembull arteriet, mëlçinë dhe zorrët me sekrecion të brendshëm në sistemin nervor qendror.
✔Përmirëson shikimin.

Përdorimi I uthullës së hudhrës si ilaç :
Një ose dy lugë çaji uthull të përzihen me gjysmë gote ujë dhe pihen pas buke në mëngjes, poashtu mundenie dhe në mbramje të njejtën procedur./Kosova Post/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here