Vazhdojnë temperaturat e ulëta ekstreme në Kanada

Mos i humb

Shpërthen bombola e gazit në një banesë në Fier

Shpërthen bombola e gazit në një banesë në fshatin Libofshë të Fierit, si pasojë kanë mbetur të plagosur shtetasi M. Z dhe nëna e...

“Gjermania duhet të ndërmarrë hapat e nevojshëm kundër racizmit”

Kryetari i Parlamentit turk, Mustafa Şentop i bëri thirrje Gjermanisë të ndërmarrë hapat e nevojshëm kundër sulmeve terroriste raciste në vend, (AA).

Bylykbashi: Pa një garanci gjyqësore, procesi zgjedhor nuk mund të jetë me standarde

Pas përfundimit të mbledhjes së komisionit të reformës zgjedhore, ka folur edhe Oerd Bylukbashi nga opozita jo parlamentare. “Sot...

Aksident masiv në Kanada, përplasen 200 makina/ 2 të vdekur dhe 100 të plagosur

Dy njerëz humbën jetën në një aksident masiv makinash që mbylli një autostradë madhore jashtë Montrealit, sipas policisë së Quebec.

Në Kanada, e cila kohën e fundit përballet me temperatura të ulëta ekstreme, edhe një person ka humbur jetën si pasojë e ngrirjes, transmeton Kosova Post.

Në qytetin Hamillton në krahinën Ontario, një person i moshës 77-vjeçare është gjetur i vdekur në një kanal.

Policia njoftoi se personi në fjalë ka rënë në kanal dhe më vonë ka ndërruar jetë si pasojë e ngrirjes. Rikujtojmë se autoritetet kanadeze të mërkurën njoftuan se një person kishte vdekur si pasojë e ngrirjes.

Në disa pjesë të Kanadasë temperaturat arrijnë madje deri në minus 44 gradë. Autoritetet kanë paralajmëruar qytetarët se pa nevojë të madhe mos të dalin nga shtëpitë.

Pritet që temperaturat e ulëta të zgjasin deri në fund të javës./AA/.

- Reklamë -
- Reklamë -

Të fundit

Kinë, tek të sëmurët e trajtuar vërehet sërish koronavirusi i ri

Në kryeqytetin Chengdu të rajonit Sichuan të Kinës, tek një i sëmurë që kishte përfunduar trajtimin është vërejtur sërish koronavirusi i ri...

Erdoğan zhvilloi bisedë telefonike me liderët Macron dhe Merkel

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka zhvilluar bisedë telefonike me homologun e tij francez Emmanuel Macron dhe kancelaren gjermane...

Arrestohen 115 persona në mbarë vendin

Kreu i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, ka dhënë detaje nga aksioni i zhvilluar gjatë natës së kaluar, gati në të gjithë...

SHBA reagon kundër sulmeve të regjimit të Asadit

Zëdhënësja e Departamentit Amerikan të Shtetit, Morgan Ortagus, e ka cilësuar të "paturpshëm" rifillimin e fluturimeve në aeroportin e Halepit nga regjimi...

Lëvizja për Drejtësi / Koprani: Partitë në pushtet nuk e zgjasin një mandat të plotë për shkak të interesave personale…..

GAZETARI Ju falenderojmë zoti Koprani që pranuat të jeni sot në këtë intervist me ne. Ju para do ditësh u...