Veliaj: Këtë vit do të mbjellim mbi 150 mijë pemë

Mos i humb

“Durim, besim dhe durim përsëri”/ Rama publikon videon: Ushqime dhe barna për 12,749 familje

Qindra familje të tjera kanë marrë ndihma ushqimore dhe barna, deklaron kryeministri i vendit, Edi Rama, në një kohë kur vendi ynë...

Iran, rritet në 2.077 numri i të vdekurve nga koronavirusi

Në 24 orët e fundit në Iran janë shënuar 143 vdekje të reja nga koronavirusi i ri (Covid-19), çka e ka rritur në 2.077...

Maqedoni e Veriut, konfirmohen 12 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut, njoftoi se në vend janë regjistruar 12 raste të reja me koronavirusin e ri (COVID-19),...

Rama nxjerr videon: Ja si respektohen rregullat në bërjen e pazarit

Në një kohë kur qytetarët shqiptarë dolën nga izolimi ku qëndruan për dy ditë, dyndja nëpër rrugë ishte e madhe. Kryeministri Edi...

Nismës së Bashkisë së Tiranës për të mbjellë pemë i janë bashkuar edhe shqiptarë të diasporës.

Rasti më i fundit është një ish-ushtar i UÇK-së, i cili bashkë me familjen e tij jeton në Zvicër .

“Jam shumë i lumtur që fushatës sonë i janë bashkuar edhe miqtë tanë nga diaspora, edhe një familje shqiptaro-zvicerane. Do të thotë se sot mund të jemi patriotë duke kontribuar jo me pushkë, por me shumë prej nismave që e bëjnë atdheun më të mirë”, deklaroi Veliaj.

Kryebashkiaku ftoi qytetarët që të mendojnë si dhuratë mbjelljen e një peme për festat që vijnë: “Duke filluar nga fëmijët e vegjël që festojnë ditëlindjen, deri tek ata që vijnë për vizitë nga diaspora, tek kompani që kanë një lloj bujarie për t’i dhënë diçka mbrapsht komunitetit, ata që vijnë nga diaspora për pushime ose ata që vijnë për një vizitë të shkurtër, i ftoj që tani që po afron 14 shkurti, Dita e të Dashuruarve, apo 7-8 Marsi, të mbjellin pemë sepse na lipset kontributi i të gjithëve”.

Bashkia ka marrë angazhim që këtë vit të mbjellë 150 mijë pemë të reja në Tiranë.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

SHBA, në 24 orët e fundit shënohen 410 vdekje të reja nga koronavirusi

Me 410 vdekje të reja të shënuara në 24 orët e fundit në SHBA ka arritur në 1.711 numri i të vdekurve...

Britani, arrin në 1.019 numri i të vdekurve nga COVID-19

Me 260 vdekje të reja të shënuara në një ditë në Britani të Madhe ka arritur në 1.019 numri i të vdekurve...

Maqedoni e Veriut, rritet në 4 numri i të vdekurve nga koronavirusi

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut konfirmoi vdekjen e 4 si pasojë e koronavirusit (Covid-19) në vend. “Mëngjesin...

Turqi, rritet në 108 numri i vdekjeve nga koronavirusi

Ministri turk i Shëndetësisë, Fahrettin Koca, ka konfirmuar 16 vdekje të reja nga koronavirusi në Turqi, me çka numri i përgjithshëm i...

Shkon në 91 numri i të prekurve me koronavirus në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur se pas testimit të dytë edhe një person ka rezultuar pozitiv me virusin...