Veseli mbledh krerët e shtetit, diskutohet për dialogun

Mos i humb

Bilanci i fundit: Mbi 30 mijë viktima nga koronavirusi në gjithë botën

Numri i viktimave në të gjithë botën si pasojë e koronavirusit i ka tejkaluar 30,000, duke shkuar ne 30,471. Ndërsa numri i...

Vjosa Osmani fton deputetët të mos e votojnë mocionin

Në një konferencë për media, kryeparlametarja tha se ka pasur hapësirë për dy kryetarët e partive për të gjetur zgjidhje.

SHBA, Fed shpall masa agresive për shkak të COVID-19

Rezerva Federale e SHBA-së (Fed) të hënën shpalosi një sërë masash agresive për të kufizuar efektin ekonomik të pandemisë globale të shkaktuar...

Turqi, rritet në 59 numri i të vdekurve nga COVID-19

Ministri i Shëndetësisë i Turqisë, Fahrettin Koca, konfirmoi 15 vdekje të reja nga koronavirusi i ri (COVID-19), me çka numri i përgjithshëm...

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka ftuar në takim krerët e shtetit dhe ekipin shtetëror për dialog.

Takimi ka nisur në orën 12:00, dhe temë diskutimi nuk është taksa.

Pjesë e këtij takimi do të jetë kryeministri Ramush Haradinaj, presidenti Hashim Thaçi, dhe bashkëkryesuesit e ekipit negociator  Fatmir Limaj dhe Shpend Ahmeti.

“Kryeparlamentari Kadri Veseli i ka ftuar krerët e shtetit dhe bashkëkryesuesit e ekipit shtetëror të dialogut në takim në kabinetin e tij në Kuvend për të diskutuar për dialogun”, kanë thënë burime të Telegrafit.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Vitia: Në rast neglizhence nuk do të mund t’i përballojmë fluksit me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë u ka bërë serish thirrje qytetarëve që të vazhdojnë t’iu përmbahen rekomandimeve të dhëna nga institucionet shëndetësore në lidhje...

Kurti: Qeveria dhe Kryeministri janë në detyrë deri në zgjedhjet e reja

Përfundimisht, para se të kërkojë emrin e kandidatit nga Lëvizja VETËVENDOSJE!, Presidenti duhet të mendojë për datë të zgjedhjeve për të gjithë....

Tri raste të reja me koronavirus në Kosovë, shkon në 94 numri i të prekurve

Janë konfirmuar dhe tri raste të reja me koronavirus në Kosovë. Këtë e ka bërë të ditur IKSHPK përmes...

Australia planifikon “spital virtual” në luftën kundër COVID-19

Australia po përgatiet të zbatojë një plan-projekt që parasheh trajtimin e pacientëve me koronavirus në shtëpitë e tyre përmes një sistemi special...

Zvicra aplikon masa ndihmëse për biznesin, ndan 20 miliardë USD

Qeveritë e shteteve europiane po mendojnë si të ndihmojnë bizneset, që këta të fundit të kenë mundësi të ripërtërihen, për shkak të...