Veseli për familjarët e të pagjeturve: Kanë të drejtë të jenë të pakënaqur me ne!

Mos i humb

Kinë, 47 raste të reja me Covid-19 të importuara nga jashtë

Derisa lufta e Perëndimit kundër koronavirusit të ri (Covid-19) po arrin kulmin, Kina, epiqendra origjinale e pandemisë, nuk ka raportuar asnjë rast...

SHBA tejkalon Kinën dhe Italinë me numër të rasteve me COVID-19

Me gjithsej 82.179 të infektuar, SHBA ka tejkaluar Kinën dhe Italinë për t'u bërë vendi me më së shumti raste të konfirmuara...

Kurti: Në Kosovë janë mbi 80 deputetë të gatshëm të rrezikojnë edhe jetët e qytetarëve vetëm që të …

Vetëm pas 51 ditësh dje në Prishtinë u rrëzua qeveria e Kryministrit Albin Kurti. Deputetët në shumicë votuan pro mocionit të mosbesimit...

Zgjerohet harta/ COVID-19 prek 13 qytete shqiptare, shkon në 123 numri i të infektuarve, 5 të vdekur

Vijon të rritet numri i personave të infektuar me koronavirus në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë njofton se përgjatë 24 orëve të fundit...

Serbia ka shkaktuar dëme të mëdha Kosovës andaj edhe duhet të paguaj për to, tha kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli.

Këto komente, Veseli i bëri pas nderimeve dhe vendosjes së luleve te Memoriali i të Pagjeturve.

Ai më tutje tha se, ndonëse duhet të jenë të fortë dhe krenarë, familjarët kanë të drejtë të ndihën të pakënaqura me punën e institucioneve sa i përket çështjes së të pagjeturve.

“Ne jemi krenarë për të kaluarën tonë dhe nuk do të ndalemi në rrugën tonë të zhvillimit. Kemi partnerë të fuqishëm, SHBA-të dhe vendet perëndimore. Si shtet dhe si institucione, nuk do të ndalemi. Familjet duhet të jenë të forta dhe krenare. E di që kanë të drejtë të jenë të pakënaqur edhe me ne, por të gjithë duhet ta dimë se Serbia është ajo e cila ia ka shkaktuar këto dëme Kosovës dhe për këtë ajo duhet të paguaj”, tha kryeparlamentari Veseli.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Vitia: Në rast neglizhence nuk do të mund t’i përballojmë fluksit me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë u ka bërë serish thirrje qytetarëve që të vazhdojnë t’iu përmbahen rekomandimeve të dhëna nga institucionet shëndetësore në lidhje...

Kurti: Qeveria dhe Kryeministri janë në detyrë deri në zgjedhjet e reja

Përfundimisht, para se të kërkojë emrin e kandidatit nga Lëvizja VETËVENDOSJE!, Presidenti duhet të mendojë për datë të zgjedhjeve për të gjithë....

Tri raste të reja me koronavirus në Kosovë, shkon në 94 numri i të prekurve

Janë konfirmuar dhe tri raste të reja me koronavirus në Kosovë. Këtë e ka bërë të ditur IKSHPK përmes...

Australia planifikon “spital virtual” në luftën kundër COVID-19

Australia po përgatiet të zbatojë një plan-projekt që parasheh trajtimin e pacientëve me koronavirus në shtëpitë e tyre përmes një sistemi special...

Zvicra aplikon masa ndihmëse për biznesin, ndan 20 miliardë USD

Qeveritë e shteteve europiane po mendojnë si të ndihmojnë bizneset, që këta të fundit të kenë mundësi të ripërtërihen, për shkak të...