Vetëvendosje nis tubimin mobilizues në Prishtinë: Prioritet i jonë është ç’kapja e shtetit me Albinin kryeministër

Mos i humb

Turqi, sekuestrohen rreth 150 kilogramë heroinë

Forcat turke të sigurisë kanë sekuestruar 149 kilogramë heroinë në provincën lindore Agri, (AA) Në një deklaratë nga zyra...

Kosovë, ministrja e Drejtësisë anulon provimin për noterët e rinj

Ministrja e Drejtësisë së Kosovës, Albulena Haxhiu, nëpërmjet një konference për media sot ka bërë të ditur se ka anuluar provimin e...

Kosovë, përfaqësuesit politikë diskutojnë për dialogun me Serbinë

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) ka organizuar tryezë të diskutimit me temë “Dialogu Kosovë-Serbi: Çfarë pas formimit të Qeverisë së re dhe përfshirjes amerikane?”, ...

Ish-presidenti Koresë së Jugut dënohet me 17 vite burg

Gjykata Supreme e Seulit dënoi ish-presidentin e Koresë së Jugut, Lee Myung-bak, me 17 vjet burg për korrupsion,  (AA). Ish-presidenti i Koresë së Jugut u...

Në Shkollën Fillore “Asim Vokshi” në lagjen Kodra e Trimave në Prishtinë, kanë mbledhur qytetarët e ksaj ane, kandidatët për deputet nga qendra e Prishtinës Arben Vitia, Nora Kelmendi, Eman Rrahmani, Fitim Uka dhe Mefail Bajqinovci vec këtyre në këtë tubim për ti mbështetur kolegët e tij janë edhe kandidatët për deputet Shpejtim Bulliqi dhe Leonora Shabani Bajraktari.

Mefail Bajqinovci, me profesion gazetarë po i shpalosë disa pika të programit qeverisëse, duke I adresuar problemet nga kjo lagje ku edhe jeton.

Sipas Bajqinocit rruga është e ngarkuar nuk ka bërë asgjë as policia e as komuna, shqetësimin tjetër për lagjen e vet e ka edhe ikjën e rinisë.

Po ashtu ai tha Kodra eTrimave ka dhënë shume kontribut në vitet e 90-ta, ku pushteti e la lagjen më të  pa urbanizuar.

“Si deputet i ardhshëm do të përkujdesëm ashtu si gazetarë kom qenë do të përkujdesëm për zgjidhjën ë problemeve”

“Bandave kriminale po ju vjen fundi”, tha Bajqinovci.

Ndërsa kandidati Fitim Uka thekson se jo rastësisht kjo lagje mban emrin Kodra e Trimave dhe me këtë ne po i nisim tubimet mobilizuese.

“Në fillim të luftës krisimat e para janë dëgju në Kodrën e Trimave andaj unë besoj se më 6 tetor kjo lagje do i jep fund kësaj keq qeverisje”, tha Uka

E këshillari komunal në Prishtinë Eman Rrahmani njëherësh kandidat për deputet bëri  me dije se asnjë ndryshim nuk mund të bëhet përveç lagjes Kodra e Trimave.

“Këtu ndryshimi do te filloj ashtu siç kanë filluar shumë inciativa.”

“Prioiritet i jonë është ç’kapja e shtetit me Albinin kryeministër dhe ta kthejmë qytetin tek qytetarët”, tha Rrahmani.

Këto fjalime po i duartrokasin qytetarët që kanë ardhur në këtë tubim mobilizues.

- Reklamë -
- Reklamë -

Të fundit

Si ta ndalojmë Alexa-n që të mos regjistrojë bisedat private

E vetmja mënyrë për të ndaluar regjistrimin e Amazon Alexa në shtëpi është ta ndalni atë. Nëse nuk dëshironi...

Nëse keni njolla të bardha në dhëmbë, patjetër lexojeni këtë tekst!

Nëse keni njolla të bardha në dhëmbë madje përherë – është shenjë për t’u brengosur, thonë stomatologët Fjala është...

Kur jemi duke fjetur mund të mësojmë një gjuhë të huaj, e pohon shkenca

Ndërsa ne nuk mund të punojmë ose gatuajmë saktësisht në të njëjtën kohë, truri ynë është shumë aktiv teksa jemi në gjumë

Kaçamak me kërpudha

Për kafjall, darkë, por bën edhe për drekë… Kurdo që ta përgatitni, këtë ushqim do ta pëlqeni menjëherë! –...

Si të kuptoni nëse dikush ka hapur email-in që i keni dërguar

Për dallim nga mesazhet me tekst, të cilat vijnë me njoftimin kur lexohet mesazhi, të dish nëse një person ka lexuar apo...