Vetingu në Polici, Kuvendi rrëzon dekretin e Metës

62
0

Kuvendi i Shqipërisë ka rrëzuar këtë të enjte me 79 vota kundër dekretin e Presidentit e vendit Ilir Meta për vetingun në polici.

Kreu i grupit parlamentar të PS-së. Taulant Balla dhe ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj gjatë fjalës së tyre në Kuvend  bën thirrje që deputetët të votojnë  rrëzimin e dekretit të Metës.

Ata u shprehën se ky proces është shumë i nevojshëm dhe duhet të nisë sa më shpejt.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here