Vetingu në polici, shkarkohet zyrtari i parë

Mos i humb

Mbretëri e Bashkuar, mbi 40 mijë të vdekur nga koronavirusi

Numri i të vdekurve në Mbretërinë e Bashkuar si pasojë e koronavirusit të ri (COVID-19) ka shkuar në 40.261, me një rritje...

Shqipëria : Konfirmohen 13 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë raporton se gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar pozitivë me koronavirus 13 persona, duke e çuar në 1197...

Greqi : Shkon në 180 bilanci i viktimave nga COVID-19

Viktimat në Greqi nga COVID-19 shënojnë tashmë 180 teksa sot u shënua i fundit. 15 raste të reja u regjistruan në vendin...

Merkel dhe Sarraj bisedë për zhvillimet në Libi

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka zhvilluar bisedë telefonike me kryeministrin e Libisë, Fayez al-Sarraj. Zëdhënësi i qeverisë gjermane Steffen...

Komisioni i Jashtëm i Vlerësimit shkarkoi sot nga detyra Oltion Shehun, drejtuesin e sektorit të ankesave në Shërbimin për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA), për shkak të problemeve me pasurinë.

Vendimi u mor nga Marjeta Gjelaj, Ela Kerka dhe Ana Kapaj.

Gjatë seancës dëgjimore të 5 nëntorit, KJV konstatoi se Zoti Shehu ka probleme me justifikimin e pasurisë pasi nuk justifikonte dot rreth 1,4 milionë lekë shpenzime me burime të ligjshme të ardhurash.

Po ashtu, dhe për ndërtimin e një shtëpie 2 katëshe në Tiranë, komisioni tha se Zoti Shehu nuk ka burime të mjaftueshme të ardhurash për ta justifikuar.

Zoti Shehu, në mbrojtje të tij, tha se nga viti 1996-2003 ka punuar pa siguracione, duke punuar në një bingo si shef salle, banakier dhe kamarier. Të ardhurat e kësaj periudhe, sipas tij nuk janë të deklaruara, ndaj krijohet dhe diferenca mes shpenzimeve dhe të ardhurave.

Oltion Shehu ishte zyrtari i parë që u përball me vetingun në radhët e policisë.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Lista me ushqimet e përditshme që treten shpejt dhe mbajnë trupin në formë

Humbja e peshës së tepërt mund të kthehet në një sfidë të vërtetë nëse nuk kujdeseni rreptësisht për ushqimet tuaja. Në shumë...

Nuk ka asnjë sekondë për humbje: Duhet menjëherë të veproni kështu nëse fëmija fillon të ngufatet!

Lodrat e imëta apo objektet të cilat vogëlushët i fusin në gojë janë shkaktare madje për vdekjen e një të tretës së...

Xiaomi Mi CC 10 vjen me një zmadhim optik 12x

Sipas informatave të reja, telefoni i mençur i radhës nga Xiaomi do të bëjë përshtypje me kamerën e tij.

Gjuha shqipe, një ndër gjuhët më të vështira për t’u mësuar nga të huajt

Përvetësimi i gjuhës shqipe është mjaft i vështirë dhe kërkon një sforcim të madh për ta mësuar. Ky është...

ISLAMI DHE MBROJTJA NGA SËMUNDJET

Dr. Amel Kurtishi Islami është një fe që e konsideron dhe e vlerëson shëndetin...