Vetizolimi 10-ditor: Ata që kthehen nga udhëtimet, mund të mos paguhen

Mos i humb

TEA Co, miliona dollarë dëme ndaj Bankers Petroleum

Bankers ngre padi kundër Tea Co. Kompania, e cila ishte në pronësi të vëllait të ish-Drejtorit, Leonidha Cobo, gjeneroi mbi 45 milion...

Zvicër : Nuk do të pranohen në klasë nxënësit që kanë pushuar në vendet me rrezik

Nxënësit që sapo janë kthyer nga një vend me rrezik ku kanë kaluar pushimet verore, nuk kanë çfarë të kërkojnë në klasë....

Presidenti Erdoğan mesazh urimi për festën e Bajramit

"Uroj që Bajrami të sjellë qetësi në zemrat tona, mirëqenie për vendin tonë dhe paqe në botë. Gëzuar Bajramin”, tha Erdoğan në...

Libi, 55 migrantë të parregullt ndalohen në bregdetin e Mesdheut

Të paktën 55 migrantë të parregullt të kombësive të ndryshme janë ndaluar në bregdetin e Detit Mesdhe të Libisë, njoftoi sot Ministria...

Një avokat i punës është duke paralajmëruar që kushdo që udhëton në njërën prej 28 vendeve në një listë karantine, mund të mos paguhet në Zvicër.

Lista përfshin vende si Rusia, Brazili dhe Shtetet e Bashkuara. Kushdo që kthehet nga njëri prej tyre duhet të izolohet për 10 ditë.

Avokati Boris Etta thotë se mund të jetë brenda të drejtave të kompanisë që të mos paguajnë për izolimin tuaj.

Ai tha për “20 minuta” që punëtorët e gazetës nuk do të jenë në gjendje të aplikojnë për shtesat ditore. Ai thotë se udhëtimi në një zonë në rrezik do të ishte një përgjegjësi personale.

Por ai thotë se një udhëtim me autobusë do të ishte ndryshe. Kompania do të duhet të paguajë për karantinën.

Lista e plotë e vendeve që kërkohet vetizolim 10-ditor pasi të kthehen është: Argjentina, Armenia, Azerbajxhani, Bahrejni, Bjellorusia, Bolivia, Brazili, Cabo Verde, Kili, Republika Dominikane, Hondurasi, Iraku, Izraeli, Katari, Kolumbia, Kosova, Kuvajti, Moldavia, Maqedonia e Veriut, Omani, Panama, Peru, Rusia, Saudite Arabia, Suedia, Serbia, Afrika e Jugut, ishujt e Turqve dhe Kaikos dhe Shtetet e Bashkuara.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Fundosja e varkës në Himarë, gjendet e mbytur gruaja

Është gjetur e mbytur gruaja, e cila kishte humbur në det teksa ishte në varkë së bashku me familjarët e saj në...

Hapen xhamitë e Kosovës

Xhamitë e Kosovës hape sot. Këtë vendim e ka marrë myftiu i Kosovës, Naim Tërnava. “Sot hapen Xhamitë

Gjithçka që nuk dimë për katastrofën në Bejrut, i ngjashëm me shpërthimin e bombës atomike në Hiroshima

Një depo që ruante mijëra tonë materiale shpërthyese mendohet të jetë burimi i mundshëm i shpërthimit masiv që ndodhi në kryeqytetin libanez...

Jorida Tabaku: Detyrimet e prapambetura ndaj biznesit, dështimi kuptimplotë i kësaj qeverie

Ish-deputetja demokrate Jorida Tabaku denoncon detyrimet e prapambetura të qeverisë.Sipas saj, borxhet ndaj biznesit kanë arritur në 70 mld lekë. Tabaku thotë...

Caktohet administratori që do menaxhojë 26 pasuritë e sekuestruara të Ylli Ndroqit

Arjan Baci është administratori i caktuar shtetëror i pasurive të sekuestruara të biznesmenit dhe aksionerit Ylli Ndroqi. Mësohet se Baci do të...