VIDEO/ Gjithçka e shkrumbuar, ç’mbeti nga vendi ku u dogj 2-vjeçari, 7 fëmijët e familjes po luanin me shkrepëse kur…

Mos i humb

Francë, mbi 4.000 të vdekur nga COVID-19

Në 24 orët e Fundit në Francë janë konfirmuar 4.861 raste të reja, me çka numri i përgjithshëm i të infektuarve...

SHBA, 921 të vdekur gjatë 24 orëve të fundit nga COVID-19

Numri i viktamve nga pandemia e koronavirusit të ri (COVID-19) në SHBA është rritur në 6.058, pasi 921 persona kanë humbur jetën vetëm në...

Kosovë/ Një fshat i tërë në karantinë nga koronavirusi, policia 6 pika kontrolli për të ndaluar hyrje-daljet

Fshati Korishë në Kosovë është vendosur mbrëmë në karantinë për shkak të një rasti me koronavirus, burimi i infektimit të të cilit,...

1200 vdekje të tjera në SHBA, Japonia gati të shpallë gjendjen e jashtëzakonshme

Mbi 1.200 pacientë të rinj Covid-19 vdiqën në Shtetet e Bashkuara brenda një dite, sipas buletinit të fundit të botuar nga Universiteti...

Gazetari Elidon Ndreka sjell në redaksinë e “BalkanWeb” pamje të rënda nga banesa e djegur në fshatin Sanxhak të Kurbinit, ku u nxor i vdekur një fëmijë 2-vjeçar. Siç shihet nga pamjet, që sjell “BalkanWeb”, nga zjarri është shkrumbuar gjithçka.

Ndërkohë, gazetari Ndreka sjell detaje të reja nga ngjarja tragjike, ku sipas tij, familja kishte shtatë fëmijë dhe kishte probleme ekonomike.

Mësohet se zjarri ka rënë në një magazinë, e cila është djegur e gjitha, dhe më pas flakët kanë përfshirë edhe shtëpinë, që falë ndërhyrjes së zjarrfikësve, nuk është djegur e gjitha. Ndërkohë, dyshohet që fëmijët të kenë qenë duke luajtur me një shkrepëse, gjë që ka shkaktuar edhe zjarrin.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

SHBA, numri i të vdekurve nga COVID-19 tejkalon shifrën 11.000

Sipas të dhënave të Universitetit amerikan Johns Hopkins, numri i të vdekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në SHBA është rritur në...

Italia raporton 604 vdekje nga COVID-19, ulet numri i infektimeve

Italia ka njoftuar 604 raste të reja të vdekjeve nga koronavirusi i ri (COVID-19), duke e çuar numrin e përgjithshëm të vdekjeve...

Turqi, numri i vdekjeve nga COVID-19 rritet në 725

Turqia ka konfirmuar mbi 76 raste të vdekjeve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në 24 orët e fundit, duke e çuar në 725...

Kontingjenti i parë me ndihma mjekësore nga Turiqa mbërrin nesër në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, përmes një njoftimi zyrtar, ka bërë të ditur se të mërkurën më 8 prill 2020, në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem...

COVID-19: Pas 76 ditëve Kina heq bllokimin në Wuhan

Pas 76 ditëve Kina ka hequr bllokimin në qytetin Wuhan, që ishte imponuar për të luftuar pandeminë e koronavirusit të ri (COVID-19).