Video/ Përplasje e fuqishme në autostradën Fier-Lushnje, kamioni me kripë përfundon i përmbysur anës rrugës

Mos i humb

Covid-19/ Bilanci tragjik, 1150 të vdekur në SHBA gjatë 24 orëve të fundit

Vazhdon të rritet numri i viktimave nga koronavirusi në botë. Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës numri i vdekjeve mbetet sërish i...

Bardhi: Sot 5 prill dhe ende asnjë shqiptar nuk ka përfituar nga fondet

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së Gazment Bardhi mendon se qeveria ka qenë e papërgatitur në fillim të krizës së shkaktuar nga COVID-19...

Kinë/ 4 vdekje në Wuhan, 14 raste të reja të importuara

Koronavirusi filloi përhapjen në Kinë dhe tashmë është përhapur në të gjithë botën. Europa dhe SHBA po vuajnë shumë nga virusi vdekjeprurës...

Ministri Vitia: Vendimi për karantimin në veri është marrë nga Ministria e Shëndetësisë

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka sqaruar situatën e krijuar në veri pas shpalljes së vendimit për futjen në karantinë të Mitrovicës...

Një aksident ka ndodhur në autostradën Fier-Lushnje. Mësohet se një kamion, me targa Kosove, i cili transportonte kripë, është përplasur me një autoveturë, tip “Mercedes Benz”, në zonën e njohur si Vajkan, në këtë autostradë.

Siç mund ta shihni dhe në videon që gazetari Ervis Kuçi sjell në redaksinë e “BalkanWeb”, nga përplasja kamioni ka përfunduar i përmbysur në pjesën anësore të rrugës, por fatmirësisht nuk ka pasur dëme në njerëz.

Pranë vendit të ngjarjes ka shkuar policia rrugore, e cila po kryen të gjitha veprimet për të gjetur shkaqet e këtij aksidenti, e ndërsa momentalisht kamioni i ngarkuar me kripë, ndodhet i përmbysur anës rrugës.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Iran, rritet në 4.003 numri i personave që kanë humbur jetën nga COVID-19

Irani ka njoftuar sot për 121 raste të reja të vdekjeve, duke e çuar numrin e viktimave nga koronavirusi i ri (COVID-19)...

Hamas shfaq gatishmëri për shkëmbim të të burgosurve me Izraelin

Grupi palestinez Hamas ka njoftuar se do të "sillej me përgjegjësi" ndaj çdo "përgjigjeje të vërtetë" ndaj nismës së saj të shkëmbimit...

Filipine, 21 mjekë të vdekur nga COVID-19

AnkaraSë paku 21 mjekë kanë vdekur në Filipine për shkak të koronavirusit të ri (COVID-19), transmeton Anadolu Agency (AA).

CEO i Twitterit do të dhurojë 1 miliard dollarë për luftën kundër COVID-19

Drejtuesi i lartë (CEO) i Twitter-it, Jack Dorsey, njoftoi se në kuadër të luftës kundër koronavirusit të ri (COVID-19) do të dhurojë...

Izrael, rritet në 71 numri i të vdekurve nga COVID-19

Në Izrael ka arritur në 71 numri i të vdekurve dhe në 9.404 numri i rasteve me koronavirusin e ri (COVID-19).