VIDEO/ Protesta e banorëve te “Astiri”, Policia e Shtetit blindon zonën, kalon në gatishmëri të plotë

Mos i humb

“Anija e tretë e shpimit brenda disa jave do të jetë në Turqi”

Ministri i Energjisë dhe Resurseve Natyrore i Turqisë, Fatih Dönmez tha se Turqia për disa javë do të posedojë anijen e tretë...

Trump: Grenell do të vazhdojë angazhimin në dialogun Kosovë-Serbi

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka deklaruar se ambasadori Richard Grenell do të vazhdojë pozitën e të dërguarit...

O lekët ose do ketë viktima

Naftëtarët e Ballshit janë futur në ditën e tretë të grevës së urisë dhe ndërkohë kanë nisur komplikacionet e para shëndetësore. Në një prononcim  naftëtarët...

Numri i të vdekurve nga koronavirusi në Iran rritet në 12

Rritet në 12 numri i të vdekurve nga koronavirusi (Covid-19) në Iran, ndërsa konfirmohen 47 raste të tjera (AA).

Banorët e zonës së “Astirit” vijojnë rezistencën për të mbrojtur shtëpitë e tyre.  Gjatë mbrëmjes së kaluar Partia Demokratike tha se Policia me urdhër të Ramës dhe ministrit të Brendshëm ka arrestuar dhe ka ushtruar presion ndaj qytetarëve.

Teksa banorët kanë lajmëruar sërish protestë në orën 18:30, Policia e Shtetit nga ana tjetër  ka shtuar forcat në terren. Kjo  faktohet edhe nga pamjet e mëposhtme, ku shihen forca të shumta policie që ndodhen në terren.

- Reklamë -
- Reklamë -

Të fundit

Nga perimet deri tek mishi, sa minuta i duhet çdo ushqimi për t’u tretur

Ndikimi i tretjes në humbjen e peshës është shumë domethënës. Siç na u tha shumë herë, ne jemi ato që hamë

Lakra të fërguara dhe patate

Të jeni të sigurtë që e gjithë familja do e adhurojë. Më poshtë do të gjeni recetën e përgatitjes hap pas hapi

Studimi i ri: Varësia ndaj telefonave ndryshon strukturën e trurit, njejtë sikurse narkotikët

Shumica prej nesh këto ditë kemi telefona intelegjentë. Këto janë pajisje të jashtëzakonshme që na lejojnë të bëjmë më...

Përdoruesit e Samsung u trembën pasi pranuan një mesazh të çuditshëm në telefonat e tyre

Përdoruesit e Samsung kanë mbetur të habitur pasi morën njoftime të çuditshme. Përdoruesit e telefonit Galaxy në të gjithë...

Mblidhet sërish Task Forca e COVID-19, zyrtare: Nuk ka raste të konfirmuara me koronavirus në Shqipëri

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka mbledhur pasditen e sotme sërish Task-Forcën e ekspertëve dhe drejtuesve të institucioneve shëndetësore për koronavirusin...