VIDEO/ Vazhdojnë protestat te Unaza, banorët: Rama është bërë si serbët, nxit vëllavrasje

Mos i humb

KPA konfirmon në detyrë Manjola Kajanin

Kolegji i Posaçëm i Apelimit konfirmoi në detyrë prokuroren Manjola Kajana, duke e çuar në 13 numrin e prokurorëve të SPAK.

Zemaj falënderon Tërnavën për angazhimin e BIK-ut në luftën kundër Covid-19

Ministri i Shëndetësisë i Republikës së Kosovës, Armend Zemaj priti sot në takim Kryetarin e Bashkësisë Islame të Kosovës (BIK), Myftiun Naim...

Unioni Afrikan krijoi një konsorcium për provat e vaksinës kundër COVID-19

Unioni Afrikan njoftoi se ka krijuar një konsorcium për provat e vaksinës kundër koronavirusit të ri (COVID-19). Në njoftim...

OFL iu kërkon burimet e pasurisë tre të dënuarve në Tiranë

Operacioni Forca e Ligjit iu ka dërguar formularët për deklarimin e burimeve të pasurisë tre personazheve të tjera të botës së krimit.

Banorët e Unazës së Re kanë vazhduar sërish protestat e tyre në mbrojtje të banesave të tyre.  Ata janë shprehur se nuk ndalin protestat dhe do mbrojnë deri në fund shtëpitë.

Partia Demokratike shprehet se policia ka zbarkuar e gjitha në Unazën e Re dhe se forcat policore janë vënë në përballë grave dhe fëmijëve protestues.

Banorja: Rama është kthyer në Ramoviç, ai është bërë si serbët. Borchard kreu një gjest shumë të rëndë, që nuk mund ta bëjë ot as një qytetar i thjeshtë dhe nuk ka arsimin të mirë. Ai gjest tregon se edhe ambasadori Borchardt është me Ramën, me qeverinë. Ne jemi shqiptar dhe nuk mund të nxitet vëllavrasje.

Avokati: Betaja jonë nuk ësht me policinë, por me Edi Ramën dhe bashkëpunëtorët e tij që duan të shkatërrojnë Shqipërinë. Sot 3 banorë të Unazës së Re, u vërtetua nga Gjykata po ashtu, se janë rrëmbyer nga Rama dhe krimi i organizuar.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Xhamitë nuk do të mbyllen, por obligohen disa masa shtesë

Xhamitë nuk do te mbyllen, ky është vendimi i kryesisë se Bashkësisë Islame te Kosovës: 1 Ndalen ligjëratat dhe...

Hoti thotë se Fitër Bajrami e protesta e VV-së rritën numrin e të infektuarve me COVID-19

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti rritjen e rasteve me Covid-19 ia ka atribuuar festës së Fitër Bajramit më 24 maj dhe tubimit...

Njihe Zotin

https://youtu.be/NZ-Pe-JIrQw Titulli: Njihe ZotinAutor: Dr. Mustafa MahmudPërkthyes nga gjuha boshnjake: Nexhat IbrahimiRedaktor profesional: Prof. Nuredin AhmetiRedaktor gjuhësor:...

Mosrespektimi i masave, dënimi deri në 12 vjet burgim e 8 mijë euro gjobë

Policia e Kosovës nga dita e martë do të nisë shqiptimin e gjobave për qytetarët që nuk respektojnë masat e dala nga...

Turqia regjistron 1,012 raste të reja me COVID-19 brenda 24 orësh

Turqia regjistroi 1,012 raste të reja të koronavirusit dhe 19 vdekje në 24 orët e kaluara, tha Ministri i Shëndetësisë, Fahrettin Koca.