VIDEO/ Vinçi godet pallatin

Mos i humb

Qytetarët e Maqedonisë së Veriut do të mund të njoftojnë simptomat te mjeku amë

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut, njoftoi se në rast se qytetarët kanë simptoma tipike të koronavirusit të ri (COVID-19), do...

Zyrtari amerikan: Kriza me COVID-19 do të përkeqësohet këtë javë

Kirurgu i Përgjithshëm i SHBA-së, Jerome Adams, ka thënë se ndikimi i koronavirusit në vend do të përkeqësohet në ditët në vijim.

Arabia Saudite konfirmon vdekjen e parë nga COVID-19

Arabia Saudite konfirmoi vdekjen e parë nga Covid-19, sëmundja që e shkakton një koronavirus i ri. Viktima është një...

Propozim unik nga Italia: Të anulohet kampionati, titulli t’i shkojë mjekëve

Të anulohet kampionati dhe titulli ti dorëzohet Sergio Mattarella, presidentit të Republikës, në mënyrë që ky i fundit t’ia jap mjekëve dhe...

Uragani “Dorian” la pas vetes një rrëmujë ndërtesash të çara, çati të copëtuara, shtylla energjie të këputura dhe automjete të shpërndara.

Në rajonin Nova Scotia në Kanada ai rrëzoi dhe një vinç masiv mbi një ndërtesë në ndërtim mes erërave të fuqishme dhe shiut të rrëmbyeshëm.

Halifax mbarti barrën e stuhisë pasditen e së shtunës, pasi ajo u zhvendos në rajon si një stuhi e kategorisë 2 me erëra deri në 141 km në orë.

Në Rrugën South Park në qendër të qytetit Halifax, një vinç ndërtimi u rrëzua në një ndërtesë në ndërtim e sipër dhe u nda në gjysmë pas goditjes.

Policia e Halifax konfirmoi se nuk kishte të lënduar.

 

CBC Nova Scotia

@CBCNS

The bad weather is causing major damage throughout , including a crane collapse in Halifax.

Embedded video

5,270 people are talking about this
- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Maqedoni e Veriut, rritet në 6 numri i të vdekurve nga koronavirusi

Ministri i Shëndetësisë i Maqedonisë së Veriut, Venko Filipçe ka njoftuar se Klinikën për sëmundje infektive nga koronavirusi i ri (Covid-19) kanë...

Itali, 756 vdekje brenda 24 orëve nga COVID-19, numri i përgjithshëm arrin në 10.779

Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në...

Turqi, rritet në 131 numri i të vdekurve nga COVID-19

23 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Turqi në 24 orët e fundit, me çka numri i përgjithshëm...

Hapet CoVid-2, spitali “Shefqet Ndroqi” realizon kirurgjinë e parë të një paciente të prekur nga COVID-19

Tiranë- Hapet spitali i dytë COVID. Nga sot, spitali “Shefqet Ndroqi” është spitali i dytë COVID në vend. Spitali “Shefqet Ndroqi” ka...

Rritet bilanci, shkon në 35 numri i viktimave në Greqi nga Covid-19

Është rritur numri i viktimave në Greqi nga koronavirusi (Covid-19) në 35 dhe numërohen gjithsej 1,061 raste me pacientë të infektuar, ku...