VITRINA E LIBRIT- Dyzet Netë Vëllimi 3

Mos i humb

Maqedonia e Veriut konfirmon 21 të infektuar të rinj me COVID-19

Maqedonia e Veriut në 24 orët e fundit ka regjistruar 21 raste të tjera me koronavirusin e...

Shkon në 5 milionë e 590 mijë numri i të infektuarve, mbi 347 mijë të vdekur nga Covid-19

Numri i rasteve të reja dhe vdekje nga Covid-19 vazhon të rritet por me ritme më të ngadalta. Sipas ekspertëve, vala e...

Fundjava e parë pa kufizime, qytetarët dalin të lirë pas më shumë se dy muajsh

Kjo është fundjava e parë pa kufizime, pas më shumë se dy muajsh, që në mes të muajit mars, kur në vendin...

Kinë, shpërthim në një hidrocentral, 6 të vdekur

Të paktën 6 persona kanë humbur jetën si pasojë e shpërthimit në një hidrocentral në jug të Kinës. Sipas...

Dyzet Net, pjesa e tretë

Autori Metin Izeti në këtë vepër ka përmbledhur ligjëratat e tij mbi komentimin e disa kaptinave të fundit kura’nore. Ky libër është mjaft i qartë dhe i kapshëm për lexuesin. Si i tillë ai pasuron bibliotekën e lexuesve shqiptarë por thellon edhe njohuritë e tyre mbi këto sure.

Vëllimi i tretë i librit “Dyzet net” i përmban dyzet ligjëratat e mbajtura në hapësirat e Fondacionit Throni, duke filluar nga sureja el-Adijat e deri tek sureja ed-Duha dhe është vazhdë e dy librave të botuar më herët me po të njëjtin titull.

Ndër të tjera në këtë libër do të gjeni ligjëratat mbi komentimin e sureve të Kur’anit Fisnik:

Surja   el-Adijat

Surja   El – Kadër

Surja   El-Alek

Surja   ZILZAL

Surja   ed-Duha

Këtë libër mund ta bëni tuajin duke e porositur në adresën islamchop.ch ose në nr e telefonit 041 79 469 50 36 – ( Viber dhe WhatsApp )

Titulli: Dyzet Net, pjesa e tretë
Autorë: Metin Izeti
Botues: Logos – A

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Zvicër: Prej sot lejohen tubimet me deri 30 persona

Në fundjavën e Rrëshajëve, pra, duke filluar nga sot, rregulli që ndalonte grumbullimin e më shumë se 5 personave, do t`i takojë...

Hajdari: Të punojmë pa pushim, të mos e mbyllim mbledhjen derisa të arrihet kompromisi

“Duke qenë se na ndajnë vetëm 24 orë nga mbarimi i afatit që kemi vendosur për të përfunduar reformën zgjedhore dhe ende...

VV nis peticion për zgjedhje të reja, paralajmëron veprime në seancën e votimit të qeverisë

Vetëvendosje ka mbajtur sot një konferencë për media, ku kanë bërë të ditur hapat e ardhshëm që do të ndërmarrin pas verdiktit...

Vasili: Asnjë lëshim Rilindjes për vjedhjen e zgjedhjeve!

Refuzimi nga Rilindja i propozimit të Opozitës së Bashkuar, i cili garanton votën e lirë, eviton mbushjen e kutive të votimit si...

Maqedoni e Veriut, 5 të vdekur dhe 35 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se në 24 orët e fundit u regjistruan pesë raste të vdekjes nga virusi, me çka numri i...