VITRINA E LIBRIT -“Islami në kohë trazirash”

Mos i humb

Kurti uron Fitër Bajramin në veçanti për mërgimtarët që nuk patën mundësi të vijnë sivjet në shtëpitë e tyre

Kryeministri në detyrë i Kosovës Albin Kurti, i ka uruar qytetarët me rastin e Fitër Bajramit.

Në mars- prill patëm 38 mijë të pushuar, të gjithë këta do e përfitojnë pagën 40 mijë lekë me apo pa aplikim

Drejtoresha e Përgjithshme e Tatimeve, Delina Ibrahimaj ka bërë me dije se në mars- prill Shqipëria pati 38 mijë të papunë nga...

Shkodër: Mbytet në lumin Buna një i huaj

Një i huaj ka humbur jetën në lumin Buna, në Shkodër. Bëhet fjalë për një maroken me shtetësi franceze...

SHBA, Dhoma e Përfaqësuesve miraton projektligjin për turqit ujgurë

Dhoma e Përfaqësuesve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) miratoi projektligjin i cili parashikon zbatimin e sanksioneve ndaj zyrtarëve kinezë për...

VITRINA E LIBRIT -“Islami në kohë trazirash”

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Përmirësoni tretjen me vaj ulliri – 4 kura natyrale që mund t’i përgatisni në shtëpi

Problemet me stomakun , fryrja apo dhimbja e bakut janë simptoma që ju ndikojnë jetën e përditëshme. Këto probleme...

Vuçiç: Vendimi i Malit të Zi për kufijtë është politik

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se vendimi i Malit të Zi për të mos hapur kufijtë për qytetarët serbë është “politik”.

Policia e Shtetit mesazh të rëndësishëm qytetarëve: Ja çfarë lejohet nesër, jo lëvizje me makina

Policia e Shtetit njofton të gjithë qytetarët se nga dita e nesërme do të jenë të hapura të gjitha bizneset, si dhe...

​Mitrovicë, 18 ditë pa asnjë rast me Covid-19

Kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri ka thënë se janë bërë 17 ditë prej kur kemi pasur rastin e fundit pozitiv...

NASA miraton fluturimin e parë hapësinor me një raketë SpaceX

NASA miratoi sot lëshimin në hapësirë, për në 27 maj, të dy astronautëve me një raketë SpaceX, drejt Stacionit Ndërkombëtar Hapësinor (ISS),...