Vlorë, vritet kreu i njësisë administrative Kotë, një i plagosur

Mos i humb

Numri i të vdekurve nga COVID-19 në Meksikë rritet në mbi 8.000

Në 24 orët e fundit në Meksikë kanë humbur jetën 501 persona nga koronavirusi i ri (COVID-19). Sipas të...

I bllokohen 400 mijë dollarë biznesmenit në Tiranë/ Po tentonte t’ia transferonte vëllait jashtë vendit

Është vendosur sekuestro preventive për një llogari banke në shumën 400 mijë dollarë. Në bashkëpunim me Prokurorinë pranë Gjykatës...

Greqia : Nis nga 1 qershori fushatë vaksinimit.

Organizmi grek i kontrollit të barnave EOF, ka dhënë dritën jeshile për vaksinimin vullnetar kundër tuberkulozit që prej datës 1 qershor.

Protesta të dhunshme për ushqim në Kili

Protestuesit dhe policia u përleshën dje në periferi të kryeqytetin kilen Santiago mes tensioneve për mungesat e ushqimit gjatë izolimit të koronavirusit.

Konflikti me pronat duket se nuk po gjen paqe në njësinë administrative Kotë, në Vlorë. Kreu i kësaj njësie Argjil Gjoka mbeti sot i vrarë me zjarri, ndërsa një 19 vjecar u plagos si pasojë e konfliktit mes banorëve të zonës dhe punonjësve të rrugës, të cilët punonin për shtrimin e rrugës.

Një prej banorëve të fshatit qëlloi me armë zjarri, ndërsa plumbat kapën kreu e Njësisë së Kotës, Argjil Gjoka i cili ndodhej në vendngjarje, si pasojë e të shtënave ka mbetur i plagosur edhe një i ri i cili u dërgua me urgjencë në spital. Argjil Gjoka ndërroi jetë në spitali, si pasojë e plagës së marrë nga të shtënat në kraharor. Burime për “BalkanWeb” thanë se Gjoka ndërhyri për të shuar konfliktin mes banorëve e punonjësve të rrugës, konflikt i cili rezultoi fatal për të.

Argjil Gjoka zëvendësoi në njësinë administrative Kotë, Fatmir Hodon, i cili gjithashtu humbi jetën për shkak të një konflikti për pronat një vit më parë.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Ambasada amerikane: Reformat e suksesshme në drejtësi mbështeten te gjyqtarët e rinj

Reformat e suksesshme në drejtësi mbështeten te gjyqtarët e rinj, shprehet Ambasada e SHBA-së në Shqipëri. Ambasada amerikane thotë...

Si u sekuestruan 195 kg kanabis në një kamion në Kapshticë, 4 në pranga

Policia e Korçës ka zbardhur dhe dokumentuar skemën e ngjarjes së sekuestrimit të 195 kg kanabis, vë në pranga 4 shtetas dhe...

Këshilli Politik mblidhet sërish sot në orën 17:00

Takimi i radhës i grupit negociator për reformen zgjedhore do të zhvillohet sot në ora 17:00 tek Pallati Kongreseve.

Përmirësoni tretjen me vaj ulliri – 4 kura natyrale që mund t’i përgatisni në shtëpi

Problemet me stomakun , fryrja apo dhimbja e bakut janë simptoma që ju ndikojnë jetën e përditëshme. Këto probleme...

Vuçiç: Vendimi i Malit të Zi për kufijtë është politik

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se vendimi i Malit të Zi për të mos hapur kufijtë për qytetarët serbë është “politik”.