Vota në OKB, Kryemadhi: I kushtëzuar nga tutorët e Ramës

21499
1

“Vota e 21 dhjetorit ishte faqja më e errët në historinë e politikës së jashtme të Shqipërisë. Kjo është një votë kundër interesave mbarëkombëtare shqiptare”, u shpreh Monika Kryemadhi ditën e sotme në Kuvend sa i përket votës së Shqipërisë në OKB për Jeruzalemin.

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim theksoi se argumentet e ngritura nga mazhoranca nuk mund të qëndrojnë dhe të bindin dot njeri. “Argumenti që Shqipëria ndoqi BE, është vetëm një mashtrim”, tha ajo.

Për Kryemadhin, kjo do të thotë se Edi Rama nuk kishte asnjë shtrëngim nga partnerët evropian.

“Qëndrimin e shqiptarëve ne i kemi dëgjuar qartë, jo vetëm në vend, por edhe në diasporë, asaj diaspore që Edi Rama i uli kokën me veprimin që bëri. Kryeministri ynë nuk është tjetër vetëm një bylmez. Rama duhet të kishte kujtuar se sa shumë i detyrohen shqiptarët SHBA-ve. Qëndrimi ka qenë i kushtëzuar nga tutorët e Ramës. Shqipëria dhe Shqiptarët kanë qenë mirënjohës ndaj SHBA”, u shpreh Kryemadhi./Top Channel/

1 Koment

  1. Nuk pyetet “si ishte” por “si jeni”… Pra të dini se Xhamia Aksa në Juresalem jeton prej kohës Profetit Isak a.s..(Gjyshi beni israel).
    Kur Profeti Jakup me familje ( 11 djemtë ) shkoj tek i biri Jusufi në Egjypt (Misr) dhe e lanë Juresalemin në mëshirën fiseve tjera…!!!😮..
    Tani u bë president Ronald Trump me prejardhje të beni israel,😏, të ndezi zjarrin midis Palestinezëve & Jehudëve që jetojnë bashkë me mijëra vjet…. e ju jeni brengosur për votën e drejtë kundra atij NGATARRESTARI që grabit miliarda €£¥₩$ nga djersa e punëtorëve Amerikaan & Shqipëtar.
    Mos e luaj rrolin e Esat PashëToptanit se ka akoma Avni Rrustemi…🙌

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here