Vriten në Afganistan 3 punëtorë të huaj, njëri shtetas i Maqedonisë

Mos i humb

Hoti: Nuk do të hezitoj ta kërkoj. Thaçi: Qytetarët të zbatojnë masat rigorozisht

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka paralajmëruar vendosjen e gjendjes së jashtëzakonshme për shkak të përkeqësimit të situatës me koronavirus.

‘Lindi nga bashkimi i dy viruseve’! Misteri i origjinës së Covid-19

Origjina e Sars-CoV-2 mbetet ende një mister. Teoria më e mundshme është se virusi që shkaktoi pandeminë Covid-19 ka...

Tabaku: Akt i dorëzimit të qeverisë, vulos varfërinë për shqiptarët dhe pasurimin e një grushti qeveritarësh e klientësh të pushtetit

PD ka reaguar përmes ish deputetes Jorida Tabaku, lidhur me rishikimin për herë të tretë nga qeveria të buxhetit. Në një deklaratë...

Koreja e Veriut refuzon mundësinë për bisedime me SHBA-në

Agjencia zyrtare koreano-veriore e lajmeve (KCNA) njofton se kreu i Departamentit për çështjet me SHBA-në në Ministrinë e Jashtme të Koresë së...

 

Një zyrtar afgan njoftoi për vrasjen e tre punëtorëve të huaj të cilët ishin rrëmbyer të enjten në mëngjes në Kabul, trupat e pajetë e të cilëve u zbuluan në një lagje të rrezikshme. Njëri nga të vrarët është shtetas i Maqedonisë, identiteti i të cilit akoma nuk është zbuluar.

Akoma nuk dihet se kush qëndron prapa rrëmbimit dhe vrasjes, meqë asnjë organizatë nuk ka marrë përgjegjësinë për veprën e kryer.

Zëdhënësi i policisë së Kabulit, Hashmat Stanekzia, tha se trupat e pajetë ishin braktisur në Mussahi, njërën nga lagjet më të rrezikshme të kryeqytetit afgan. Ai shtoi se aktualisht, policia po kryen hetime për të zbardhur rastin.

Zyrtari policor Jan Aga, tha se tre punëtorët e vrarë kanë qenë kuzhinierë të punësuar në aeroportin e Kabulit, shtetas të Maqedonisë, Indisë dhe Malajzisë.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Xhamitë nuk do të mbyllen, por obligohen disa masa shtesë

Xhamitë nuk do te mbyllen, ky është vendimi i kryesisë se Bashkësisë Islame te Kosovës: 1 Ndalen ligjëratat dhe...

Hoti thotë se Fitër Bajrami e protesta e VV-së rritën numrin e të infektuarve me COVID-19

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti rritjen e rasteve me Covid-19 ia ka atribuuar festës së Fitër Bajramit më 24 maj dhe tubimit...

Njihe Zotin

https://youtu.be/NZ-Pe-JIrQw Titulli: Njihe ZotinAutor: Dr. Mustafa MahmudPërkthyes nga gjuha boshnjake: Nexhat IbrahimiRedaktor profesional: Prof. Nuredin AhmetiRedaktor gjuhësor:...

Mosrespektimi i masave, dënimi deri në 12 vjet burgim e 8 mijë euro gjobë

Policia e Kosovës nga dita e martë do të nisë shqiptimin e gjobave për qytetarët që nuk respektojnë masat e dala nga...

Turqia regjistron 1,012 raste të reja me COVID-19 brenda 24 orësh

Turqia regjistroi 1,012 raste të reja të koronavirusit dhe 19 vdekje në 24 orët e kaluara, tha Ministri i Shëndetësisë, Fahrettin Koca.