Vritet 16 vjeçari në përpjekje për të shkuar në Al Aksa

Mos i humb

Ndjekje si nëpër filma! Arrestohet i riu i shpallur në kërkim, kapet me pistoletë gati për të shtënë

Tiranë- Një 27-vjeçar është vënë në prangat e policisë për shkak se rezultonte i shpallur në kërkim për krime ndaj personit. Ai...

Konflikti Azerbajxhan – Armeni/ Erevani akuzon Turqinë: Rrëzoi avionin tonë luftarak

Armenia thotë se një nga avionët e saj luftarakë u rrëzua nga një avion turk në një përshkallëzim të madh të konfliktit...

Kosovë janë vendosur 562 gjoba për 24 orë për mosrespektim të masave antiCOVID-19

Numër i lartë i gjobave ditore për shkelje të ligjit antiCOVID-19. Gjatë së mërkurës Policia e Kosovës ka shqiptuar...

Policia rrugore/ Aksion ‘blic’ për shoferët e dehur që drejtojnë makinën

Nisur nga gjendja rënduar e shkeljeve rrugore dhe përfshirja në ngjarje rrugore e disa mjeteve, Policia Rrugore organizoi kontrolle të befasishme për...

Një fëmijë 16 vjeçar ka rënë dëshmor si dhe një person tjetër është plagosur, si pasojë e zjarrit të hapur nga forcat izraelite, në tentim të kalimit të Murit të Ndarjes për të falur namazin e xhumasë në Mesxhid-i Aksa.

Sipas njoftimit të bërë nga Ministria palestineze e Shëndetësisë, ushtarët izraelitë kanë hapur zjarr ndaj dy palestinezëve të moshës 16 dhe 21 vjeçar të cilët ishin duke përpjekur që ta kalojnë Murin e Ndarjes në jug të Bregut të pushtuar Perëndimor.

Abdullah Gays, palestinezi 16 vjeçar ka rënë dëshmor si pasojë e zjarrit, ndërsa i riu tjetër gjendet në trajtim mjekësor.

Izraeli me anë të Murit të Ndarjes (Muri i Turpit) pengon hyrjen e meshkujve të moshës nën 40 vjeçare në Kuds nga Bregu Perëndimor.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Rusi, 169 viktima dhe mbi 8.900 raste të reja me COVID-19

Numri i rasteve me koronavirusin e ri (COVID-19) në Rusi ka arritur në 1.185.231 ndërsa bilanci i viktimave në 20.891.

Macron telefonon Putinin: Duhet një armëpushim i plotë mes Armenisë dhe Azerbajxhanit

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, dhe homologu i tij francez, Emmanuel Macron, bënë thirrje për armëpushim midis forcave të Azerbajxhanit dhe atyre...

Ukrainë, 5 të vdekur gjatë zjarreve pyjore

Gjatë zjarreve pyjore në Lugansk, në lindje të Ukrainës, për vdekje kanë pësuar pesë persona. Në njoftimin e Ministrisë...

Sinjalet e Fshehura Që Tregojnë se i Keni Enët e Gjakut të Bllokuara

Arteriet janë enët e gjakut që janë përgjegjëse për transportin e gjakut të pasur me oksigjen. Në gjendjen e tyre normale, arteriet janë elastike...

Gjenden super-antitrupat, bllokojnë sulmin e koronavirusit në qelizat e njeriut

Shkencëtarët kanë zbuluar dy të ashtuquajtur “super antitrupa”, të cilët bllokojnë depërtimin e virusit Sars Cov 2 në qeliza.