Vritet një civil azerbajxhanas në sulmin e Armenisë

Mos i humb

Apeli i mjekut të QSUT: Kujdes masat, epidemia do vazhdojë

Pandemia e koronavirusit po vazhdon ta godasi rëndë vendin tonë, ku bilanci i humbjeve të jetës dhe të prekurve të rinj po...

OKB: Sistemi shëndetësor në Shqipëri mund të shkojë drejt kolapsit.

Sistemi shëndetësor i Shqipërisë mund të kalojë në kolaps, për shkak të pandemisë. Dhe kjo nuk lidhet vetëm pasojat e koronavirusit, por...

Sudani i shqetësuar nga bisedimet për digën Hidase

Sudani një nga palët në negociatat për digën Hidase njoftoi se ka shqetësime për negociatat e kryera për të zgjidhur krizën e...

COVID-19, numri i rasteve në mbarë botën tejkalon 19 milionë

Numri i të prekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në mbarë botën ka tejkaluar shifrën 19 milionë. Sipas faqes...

Një civil ka humbur jetën si pasojë e një sulmi të ushtrisë armene ndaj rrethit Tovuz të AzerbajxhaN.

Ministria e Jashtme e Azerbajxhanit njoftoi në një deklaratë se Aziz Azizov, 76-vjeçar, ka humbur jetën si pasojë e një gjuajtje artilerike të ushtrisë armene në fshatin Agdam.

Ministria i bëri thirrje opinionit ndërkombëtar “të dënojë sulmet e Armenisë ndaj civilëve”.

Ndryshe, të dielën, ushtria armene u përpoq të sulmonte pozicionet e Azerbajxhanit në rajonin kufitar Tovuz, duke përfshirë të shtëna me artileri, ndërsa u tërhoq pasi ushtria azerbajxhanase u kundërpërgjigj dhe i shkaktoi humbje.

Nga ushtria e Azerbjaxhanit jetën humbën katër ushtarë, ndërsa katër të tjerë u plagosën.

Ndërkaq, në përleshjet që vazhduan edhe sot, jetën humbën shtatë ushtarë azerbajxhanas, përfshirë një major gjeneral.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

‘Ka ende shpresë’, OBSH: Ta shtypim virusin

Organizata Botërore e Shëndetësisë, insistoi të hënën se ka ende shpresë për ta mundur pandeminë e koronavirusit, pavarësisht dhimbjes dhe vuajtjeve që...

Ministria e Jashtme turke publikon hartën e zonës së aktiviteteve të anijes Oruç Reis

Ministria e Punëve të Jashtme e Turqisë ka publikuar hartën e zonës në të cilën anija kërkimore sizmike Oruç Reis po kryen...

Mallrat serbe vërshojnë Kosovën

Pak kohë pasi u hoqën taksa e më pas edhe reciprociteti, tregu në Kosovë është vërshuar nga mallrat e Serbisë.

Hoti u kërkon institucioneve të sigurisë koordinim me KFOR-in

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka mbajtur një takim me drejtues të institucioneve të sigurisë, nga ku ka kërkuar koordinim me mekanizmat...

OFL “godet” në Fier, kush janë 4 të piketuarit e radhës

Në vijim të Operacionit Forca e Ligjit u janë nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, katër shtetasve.