Vuçiç reagon nga Stambolli, “Kush qenka Rada Trajkoviç…”

Mos i humb

Regjistrohen vdekjet e para nga koronavirusi në Afrikën e Jugut

Afrika Jugore ka raportuar vdekjet e para të lidhura me koronavirus, teksa numri i rasteve të prekura me këtë sëmundje ka kaluar...

Turqi, rritet në 75 numri i të vdekurve nga COVID-19

Ankara Ministri i Shëndetësisë i Turqisë, Fahrettin Koca, konfirmoi 16 vdekje të reja nga koronavirusi i ri (COVID-19), me...

Serbi, rritet në 188 numri i rasteve me koronavirus

Në Serbi sot janë regjistruar 17 raste të reja me koronavirus, me çka numri i të prekurve me Covid-19 është rritur në...

Kosovë: Mësimi online nis sot në ora 11:15

Mësimdhënësit e Republikës së Kosovës sot shfaqin mësimet online për nxënësit. Emisionet e realizuara do të transmetohen nga ora...

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç i ka reaguar aktivistet serbe nga Kosova, Rada Trajkoviç, sipas të cilës “Vuçiç ka punuar pas shpinës së kancelaren Angela Merkel dhe se atë e ka dëshpëruar”.

“Merkeles ia kam thënë në fytyrë gjithë çfarë kam pasur t’i them, fundja si gjithë të tjerëve, ashtu siç kam qenë i gatshëm që edhe mua të më thotë në sy gjithë çfarë kishte për të më thënë, por nuk jam i gatshëm të bisedoj “me cilindo që kujton se është i rëndësishëm vetëm pse ka thënë diçka keq për mua”, është shprehur Vuçiç.

Vuçiç thotë se Merekeles ia ka thënë të gjitha që ka pasur për t’ia rhënë, por ka pyetur se kush është Rada Trajkoviç?”, më falni, kush është Rada Trajkovië? Mos është ajo këshilltare në Savski Venac (bëhet fjalë për një komunë të Beogradit – sqarim ynë), mos e ka zgjedhur dikush në Savski Venac meqë jetuaka atje, ndërsa llomotit diçka për Kosovën, dhe ju pyes unë kë përfaqëson ajo”, ka thënë Vuçiç nga Stambolli, ku mori pjesë në ceremoninë e inaugurimit të Aeroportit në këtë qytet./Kosova Post/

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

SHBA, në 24 orët e fundit shënohen 410 vdekje të reja nga koronavirusi

Me 410 vdekje të reja të shënuara në 24 orët e fundit në SHBA ka arritur në 1.711 numri i të vdekurve...

Britani, arrin në 1.019 numri i të vdekurve nga COVID-19

Me 260 vdekje të reja të shënuara në një ditë në Britani të Madhe ka arritur në 1.019 numri i të vdekurve...

Maqedoni e Veriut, rritet në 4 numri i të vdekurve nga koronavirusi

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut konfirmoi vdekjen e 4 si pasojë e koronavirusit (Covid-19) në vend. “Mëngjesin...

Turqi, rritet në 108 numri i vdekjeve nga koronavirusi

Ministri turk i Shëndetësisë, Fahrettin Koca, ka konfirmuar 16 vdekje të reja nga koronavirusi në Turqi, me çka numri i përgjithshëm i...

Shkon në 91 numri i të prekurve me koronavirus në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur se pas testimit të dytë edhe një person ka rezultuar pozitiv me virusin...