Vuçiç : S’kam frikë nga protestuesit

Mos i humb

Basha: Kuvendi gjysmak votoi për interesat e Ramës, asgjë nuk e ndal koalicionin popullor kundër tij

Vetëm pak kohë pas miratimit me 106 vota pro në Kuvend të ndryshimeve Kushtetuese, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka dalë...

Dërgonin emigrantë shqiptarë me gomone për në Britani, arrestohen kontrabandistët

Policia franceze vijon të arrestojë kontrabandistë të cilët kalojnë ilegalisht emigrantë në Britaninë e Madhe. Së fundmi në pranga ka rënë një...

Caktohet administratori që do menaxhojë 26 pasuritë e sekuestruara të Ylli Ndroqit

Arjan Baci është administratori i caktuar shtetëror i pasurive të sekuestruara të biznesmenit dhe aksionerit Ylli Ndroqi. Mësohet se Baci do të...

Britani/ Test 90 minutësh, do të shpërndahet në shtëpitë e kujdesit

Një test i ri 90 minutësh që mund të pikasë koronavirusin dhe gripin do të shpërndahet në shtëpitë e kujdesit për të...

Aleksandar Vucic deklaroi se nuk shqetësohet se mund të humbasë pushtetin politik mes protestave masive që kanë shpërthyer në Beograd e pjesë të tjera të vendit për shkak të planeve të tij për rikthimin e karantinës.

Presidenti serb thjesht shprehu shqetësim nga përhapja e virusit mes protestuesve: “ Është papërgjegjshmëri t`i mbledhësh njerëzit të protestojnë kur përballemi me shifra të tmerrshme infektimi nga koronavirusi”, deklaroi kreu i shtetit serb.

“ Askush nuk e merr pushtetin me forcë. Pushteti merret me zgjedhje”, shtoi ai. Qindra demonstrues u përleshën përsëri me policinë përpara parlamentit të Serbisë. Protestat që nisën në 7 korrik kundër masave ndaj pandemisë, tashmë janë shndërruar në lëvizje antiqeveritare. Policia përdori gazlotsjellës për të shtyrë prapa protestuesit dhe për t’i parandaluar ata të hynin në godinën e Kuvendit.

Protestat në Beograd u mbajtën pavarësisht faktit se në fuqi është masa e ndalimit të tubimeve të më shumë se 10 personave, për të parandaluar përhapjen e koronavirusit të ri.

Protesta pati dhe në Nish e në Novi Sad. Ashtu si në mbrëmjet e mëparshme, protestuesit mbanin pankartë me shkrimin : “ Atij që të rreh me shkop, t’i i jep një revolucion”.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Fundosja e varkës në Himarë, gjendet e mbytur gruaja

Është gjetur e mbytur gruaja, e cila kishte humbur në det teksa ishte në varkë së bashku me familjarët e saj në...

Hapen xhamitë e Kosovës

Xhamitë e Kosovës hape sot. Këtë vendim e ka marrë myftiu i Kosovës, Naim Tërnava. “Sot hapen Xhamitë

Gjithçka që nuk dimë për katastrofën në Bejrut, i ngjashëm me shpërthimin e bombës atomike në Hiroshima

Një depo që ruante mijëra tonë materiale shpërthyese mendohet të jetë burimi i mundshëm i shpërthimit masiv që ndodhi në kryeqytetin libanez...

Jorida Tabaku: Detyrimet e prapambetura ndaj biznesit, dështimi kuptimplotë i kësaj qeverie

Ish-deputetja demokrate Jorida Tabaku denoncon detyrimet e prapambetura të qeverisë.Sipas saj, borxhet ndaj biznesit kanë arritur në 70 mld lekë. Tabaku thotë...

Caktohet administratori që do menaxhojë 26 pasuritë e sekuestruara të Ylli Ndroqit

Arjan Baci është administratori i caktuar shtetëror i pasurive të sekuestruara të biznesmenit dhe aksionerit Ylli Ndroqi. Mësohet se Baci do të...