Ballina Bota Vulin kërkon që Perëndimi t’i heshtë Thaçin e Haradinajn

Vulin kërkon që Perëndimi t’i heshtë Thaçin e Haradinajn

39
0

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë Aleksandar Vulin ka thënë se Serbia është mjaft e fuqishme që të pengojë, siç e ka cilësuar Ramush Haradinajn, terroristin, të dënuar ose jo, që të rrezikojë paqen në Serbi dhe në gjithë Ballkanin.

Vulin duke komentuar fjalët me të cilat Haradinaj Preshevën e Bujanocin i kishte quajtur Kosovë Lindore, ka akuzuar Perëndimin se po hesht rreth deklaratave të Haradinajt e të Thaçit.

“Është koha që Perëndimi të deklarohet rreth fjalëve të tyre”, ka thënë Vulin./Kosova Post/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here