Vulin: Nëntë ushtarë në Serbi të infektuar me koronavirus

Mos i humb

UNDP: Pandemia do të shkaktojë rënie të zhvillimit njerëzor

Pandemia e COVID-19 (sëmundja që shkaktohet nga koronavirusi i ri), pritet të shkaktojë një rënie në zhvillimin njerëzor, tha të mërkurën Programi...

Berat : Punonjësit e një fasonerie protestë para Tatimeve

Punonjësit e një fasonerie në Berat janë hedhur në protestë ditën e sotme për pagën e luftës.Teksa...

Aleanca parlajmëron protestë sot në 19:30

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit parlajmëron protestë sot në 19:30. Sipas njoftimit në faqen zyrtare në FB të Aleancës, pretendohet se po...

Franca raporton 92 vdekje të reja nga COVID-19

Në javën e tretë të izolimit të vendit, sot u regjistruan gjithsej 92 vdekje, një më pak se dje. Numri i përgjithshëm...

Nëntë ushtarë janë infektuar me koronavirus, por të gjithë ndihen mirë dhe me sukses po rikuperohen, deklaroi sot ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin.

Vulin tha se këto ushtarë janë infektuar në veri të Serbisë, derisa kontrollonin qytetarët gjatë kalimit të kufirit.

“Të gjithë janë mirë, me sukses rikuperohen. Kemi 642 ushtarë në vetëizolim, që kanë qenë në kontakt me dikë të sëmurë. Gjendja e tyre shëndetësore është duke u përcjellë”, tha Vulin për një televizion lokal.

Ai theksoi se në spitalin e përkohshëm në Panairin e Beogradit gjenden tridhjetë pacientë me simptoma të lehtë të COVID-19.

Në Serbi si pasojë e koronavirusit kanë humbur jetën 13 persona, ndërsa gjithsej janë regjistruar 741 të sëmurë.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Rusi, rritet mbi 370 mijë numri i rasteve me COVID-19

Në një deklaratë nga Qendra e Kontrollit dhe Parandalimit të Infeksionit të Koronavirusit në Rusi thuhet se në 24 orët e fundit...

Vuçiç: Vendimi i Malit të Zi për shtetasit e Serbisë është politik

Ai para gazetarëve tha se Serbia nuk do të marrë vendim për ndalimin e shtetasve malazezë në kufijtë e tyre.

Ekonomia e Eurozonës në vitin 2020 do të tkurret 8 deri 12 për qind

Shefja e Bankës Qendrore Evropiane (BQE), Christine Lagarde, tha se ekonomia e Eurozonës këtë vit do të tkurret prej 8 deri 12...

Japonia ka përgatitur pakon më të madhe të stimujve ekonomikë në botë

Sipas mediave japoneze, buxheti shtesë rekord u miratua nga kabineti i kryeministrit Shinzo Abe, ndërsa qëllimi i tij kryesor është të ndihmojë...

Maqedonia e Veriut konfirmon tre vdekje dhe 25 raste të reja me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 622 testime, ndërsa janë regjistruar 25 raste të reja me COVID-19, ndërsa Instituti për shëndet...