Xhaçka dhe Yuri Kim vizitë në Bazën Detare të Pashalimani

Mos i humb

Të rritesh në kohë krize, si u prodhuan 1.1 milionë maska brenda 5 javëve

Orientimi i burimeve drejt prodhimit të maskave i mundësoi kompanisë së prodhimit të tekstileve, SAM, jo vetëm të kompensonte rënien e porosive...

Pisonero: Keqardhje që nuk pati konsensus, ‘5 qershori’ përmbushi kushtin

Ana Pisonero, zëdhënëse e Komisionerit Evropian për Zgjerimin, Fqinjësinë dhe Partneritetin Ndërkombëtar ka reaguar lidhur me miratimin e Ndryshimeve Kushtetuese në Shqipëri.

Tjetër bilanc tragjik në Kosovë, ndërrojnë jetë 13 pacientë me koronavirus, konfirmohen 245 raste të reja

Instituti Kombëtar i Kosovës ka njoftuar se brenda 24 orëve të fundit kanë vdekur 13 persona të infektuar me koronavirus.

Meta: Askush të mos mendojë se me forma të reja shantazhi e presioni mund të rikthejë nenin e ‘Agjitacionit dhe Propagandës’!

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, reagon për situatën aktuale të lirisë së medias në Shqipëri, duke u shprehur se faktet tronditëse të censurës dhe...

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka me anë të një postimi në Facebook ka shpërndarë disa foto nga vizita e saj së bashku me ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim në Bazën Detare të Pashalimanit, për të cilën bashkë me Aleancën po vlerësohet mundësia e modernizimit dhe transformimit në një projekt model të NATO-s.

Sipas ministres, së bashku me Yuri Kim ata kanë bërë një udhëtim në Gjirin e Vlorës që u mundësua nga anija Butrinti P-134, e cila ka marrë pjesë disa herë në operacionin “Sea Guardian” të NATO-s në detin Egje duke shpëtuar me qindra emigrantë.

Postimi i Xhaçkës:

Me ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim zhvilluam një vizitë në Bazën Detare të Pashalimanit, për të cilën bashkë me Aleancën po vlerësojmë mundësinë e modernizimit dhe transformimit në një projekt model të NATO-s.

Me pas, një udhëtim i shkurtër në Gjirin e Vlorës u mundësua nga anija Butrinti P-134, e cila ka marrë pjesë disa herë në operacionin “Sea Guardian” të NATO-s në detin Egje duke shpëtuar me qindra emigrantë.

Me aleatin tonë strategjik, Shtetet e Bashkuara të Amerikës ndajmë jo vetëm misione të rëndësishme në teatrot operacionalë por edhe qëllimin e përbashkët për modernizimin e Forcave tona të Armatosura.

KrahPërKrah🇦🇱🇺🇸

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Turqia do të dërgojë ndihmë mjekësore në Venezuelë

Turqia do të dërgojë ndihmë mjekësore në Venezuelë në kuadër të një marrëveshjeje bilaterale midis dy vendeve. Sipas një...

Si Të Përballesh Me Simptomat Fizike Të Ankthit

Përjetimi i ndjenjave negative, stresit, mërzisë apo ankthit pa dyshim që janë prezente tek çdo njeri në pjesë të caktuara të ditës...

Tropojë/ Punonjësi shkoi në spital pa shenja jete, arrestohet pronari i biznesit ku punonte

Specialistët e Seksionit për Krimet në Komisariatin e Policisë Tropojë arrestuan shtetasin Sh. M., 48 vjeç, banues në fshatin Bujan, pronar i...

Kungullurë – Receta Perfekte Për T’u Shijuar Gjatë Verës

Një shije perfekte për t’u provuar gjatë ditëve të verës pasi kungujt janë të freskët dhe të stinës. Plot...

Në 24 orët e fundit në Brazil shënohen 1.154 vdekje dhe në Meksikë 857 nga covid-19

Për shkak të koronavirusit të ri (COVID-19), në 24 orët e fundit në Brazil janë shënuar 1.154 vdekje, ndërsa në Meksikë 857.