Xiaomi Mi A2 do të paraqitet më 24 korrik

69
0

Pasuesi i smartphone-it Android One tashmë mund të debutojë më 24 korrik dhe të jetë i shpejtë në dispozicion në Europë.

Xiaomis Android One smartphone Mi A2 do të mund të prezantohet zyrtarisht më 24 korrik. Kompania kineze ka dërguar një ftesë për një ngjarje korresponduese në Spanjë për të ashtuquajturën ” Mi Explorer”.

Sipas Rrjedhjeve , Mi A2 duhet të ketë të njëjtin hardware si Mi 6X, por vihet në Android One në vend të MIUI si sistem operativ.

Telefoni i zgjuar do të jetë i pajisur me Qualcomm SoC Snapdragon 660 dhe opsionale katër ose gjashtë gigabajt të memories. Përveç kësaj, një kamerë e dyfishtë (20 dhe 12 megapikselë) përdoret në anën e pasme. Në ngjyrën (ari, blu, e bardhë dhe e zezë) dhe pajisjet e kujtesës (të paktën katër variante) duhet të ketë shumë më shumë larmi se Mi 6X. Është e paqartë se sa do të kushtojë smartphone , por paraardhësi është ofruar për 200 deri në 250 euro./Mesazhi/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here