Xiaomi Mi CC 10 vjen me një zmadhim optik 12x

Mos i humb

Infektohet me koronavirus një mjek tek Urgjenca e Traumës

Një tjetër mjek shqiptar ka dalë pozitiv me koronavirus. Mësohet se është infektuar me virusin e rëndë një mjek...

Hajdari flet me gjuhën e Ramës, i nxjerr videon e dytë Lulzim Bashës

Teksa kishte dalë në një konferencë për mediat, pas vendimit për ndryshime kushtetuese, që sjellin hapjen e listave dhe heqjen e koalicioneve...

Kosovë : Kryeministri Hoti paralajmëron shpallje të gjendjes së jashtëzakonshme nga Covid-19

Kryeministri Avdullah Hoti ka thënë se në Qeverinë Kurti ku ka qenë zëvendëskryeministër kanë kërkuar shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme në mënyrë...

Borrell: Duhet t’i japim fund prirjes negative në marrëdhëniet me Turqinë

Borrell mbajti një fjalim në sesionin "Stabiliteti dhe Siguria në Detin Mesdhe: Roli negativ i Turqisë" të Partisë Popullore Evropiane (EPP) në...

Sipas informatave të reja, telefoni i mençur i radhës nga Xiaomi do të bëjë përshtypje me kamerën e tij.

Një web faqe në internet ka zbuluar informacione të reja në lidhje me Xiaomi Mi CC 10. Konkretisht, janë të dhëna për kamerën e këtij telefoni të mençur.

Kamera kryesore thuhet se ka 108 megapiksel; zmadhimi optik duhet të jetë 12 herë; kombinimi i të dyve thuhet se mundëson zmadhim digjital 120x.

Ky telefon i mençur do të përdorë Snapdragon 775G si një procesor.

Ai mbështet edhe rrjetin 5G.

Për shkak të procesorit dhe modeleve të mëparshme të serisë CC, mund të supozohet se CC 10 i përket klasës së mesme të sipërme dhe çmimi i tij pritet të sillet nga 400 dhe 550 euro.

Së pari ky telefon do të shfaqet në Kinë por ende nuk dihet nëse pajisja do të dalë në treg edhe në Evropë.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Çavuşoğlu: Kundërshtojmë komentet rreth Ajasofjes që intervenojnë në të drejtën e sovranitetit të Turqisë

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu, theksoi se kundërshtojnë fuqimisht komentet rreth vendimit për hapjen e Ajasofjes si xhami, që janë të...

Shtyhet mbledhja e Komisionit të Ligjeve/ Opozita tërhiqet nga pragu 5%! PS: Shumë i ulët 2%

Komisioni i Ligjeve dhe Këshilli i Legjislacionit është shtyrë për në orën 18:00 për të diskutuar për projektligjin e opozitës parlamentare për...

Rama: Panoramë fantastike për udhëtarët! Balluku: Drejt restaurimit ura e Ali Pashës

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë në inaugurimin e Bypass-it të Tepelenës 1.8 kilometra që lidh segmentet rrugore Levan- Tepelenë dhe Tepelenë-...

Fillojnë sot zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut është futur zyrtarisht në zgjedhjet e parakohshme parlamentare që do të zgjasin 3 ditë. Sot, më...

Kush janë 4 të dënuarit në Tiranë e Kavajë që duhet të deklarojnë burimet e pasurisë

Operacioni Forca e Ligjit ka shënjestruar katër personazhe të botës së krimit në Tiranë e Kavajë, të dënuar për trafikimm lëndësh narkotike...