Ballina Teknologji Zbulohen detajet teknike rreth Huawei Mate 20 Pro

Zbulohen detajet teknike rreth Huawei Mate 20 Pro

46
0

Celulari i ardhshëm i smartfonëve të Huawei vjen në vjeshtë. Thashethemet zbulojnë detajet e para teknike.

Telefoni i ardhshëm i Huawei Mate 20 Pro mund të ketë një ekran të lakuar, ngjashëm memodelet e larta të Samsung . Kjo është raportuar nga platforma ruse Mail.ru , e cila mbështetet në brendësi të industrisë. Prandaj, paneli OLED duhet të vijë nga prodhuesi kinez BOE dhe të ketë një sensor të integruar të gjurmëve të gishtave, transmeton lajmi.net.

Mate 20 Pro nuk do të jetë telefoni i parë Huawei me një ekran OLED të lakuar . Huawei Mate RS Porsche Design i paraqitur vitin e kaluar tashmë kishte një panel të tillë. Është e paqartë nëse ekrani i lakuar është i rezervuar për modelin Pro.

Ashtu si P20 Pro, Mate 20 Pro ka një aparat të trefishtë në anën e pasme. Përveç kësaj, dy kamera janë instaluar në pjesën e përparme, edhe pse ende është e paqartë se pse duhet të përdoren.

Telefoni i mençur thuhet gjithashtu se ka një teknologji të re të ngarkimit të shpejtë që mund të sjellë deri në 40 watts (10V / 4A). Kështu, karikuesi i telefonit inteligjent do të japë dy herë më shumë energji sesa P20.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here