Zbulohet rroga e shefit të Apple

Mos i humb

Vazhdon të rritet numri i viktimave dhe rasteve me COVID-19 në Brazil, Meksikë dhe Indi

Ministria e Shëndetësisë së Brazilit njoftoi se me 42.619 rastet e reja që janë regjistruar në 24 orët e fundit ka arritur...

Xhamitë nuk do të mbyllen, por obligohen disa masa shtesë

Xhamitë nuk do te mbyllen, ky është vendimi i kryesisë se Bashkësisë Islame te Kosovës: 1 Ndalen ligjëratat dhe...

SHBA, 5,4 milionë njerëz humbën sigurimin shëndetësor gjatë pandemisë COVID-19

Në SHBA, 5,4 milionë njerëz kanë humbur sigurimin shëndetësor gjatë pandemisë së koronavirusit të ri (COVID-19), transmeton (AA).

Rritet numri i infeksioneve të reja te grupmosha 20-59 vjeç

Numri i infeksioneve të reja te koronavirusit në Belgjikë, në periudhën nga 5 deri më 11 korrik është rritur me 8% krahasuar...

Kreu i “Apple”, Tim Cook, ka fituar 11,6 milionë dollarë në vitin 2019, nga 15,7 milionë në 2018, për shkak të perfomacës më të ulët financiare në raport me një vit më parë.

“Paga bazë e drejtuesit të gjigantit teknologjik u rrit në tre milionë dollarë në vit, të cilës i shtohet një bonus dhe kompesime të ndryshme”, sipas një dokumenti të depozituar tek autoriteti amerikan i tregjeve, shkruan ballkanweb.

Gjatë vitit fiskal 2018, Tim Cook kishte marrë 12 milionë dollarë nga bonuset, sepse prodhuesi i “iPhone” kishte realizuar me 200% objektivat përsa i përket qarkullimit neto dhe fitimit operativ.

Në vitin 2019, kompania Cupertino arriti vetëm 128% të objektivave të saj, duke rezultuar me një bonus më të ulët, me 7,7 milion dollarë.

Apple ka fituar gjithashtu 260 miliardë të ardhura neto në vitin 2019.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

BE: Nisni vaksnimin për gripin sezonal që tani në verë

Komision Europian ka këshilluar vendet anëtare të BE të nisin sa më shpejt vaksinimin për gripin sezonal të vjeshtës që tani në...

Me më shumë se 13 milion të infektuar në të gjithë botën, Amerika po mbyllet përsëri

Numri i rasteve të raportuara të infeksionit me koronavirus në botë tejkaloi 13 milion. Në vetëm pesë ditë, nga 8 korriku deri...

Në Rusi regjistrohen mbi 746 mijë raste infeksioni dhe më shumë se 11700 viktima Covid

Numri i rasteve me koronavirus deri më tani në Rusi është rritur në 746.369 ndërsa ai i të vdekurve në 11.770.

Iran, 199 vdekje nga COVID-19 në 24 orët e fundit

Me 199 vdekjet e regjistruara gjatë 24 orëve të fundit nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Iran është rritur në 13.410 numri...

Kinë: Në ashensor gruaja pa simptoma Covid infekton 71 persona në 60 sekonda

Një grua asimptomatike në ashensor arriti të infektonte rreth shtatëdhjetë njerëz. Gruaja ishte kthyer nga Shtetet e Bashkuara dhe...