Ballina Zvicra Zhduket miliarderi gjerman në Alpet zvicerane

Zhduket miliarderi gjerman në Alpet zvicerane

100
0

Autoritetet në Zvicër dhe Itali po kërkojnë miliarderin gjerman, Karl Erivan Haub, i cili u zhduk në Alpet në zonën ndërmjet dy shteteve nga e shtuna e kaluar.

Haub, i cili është pasardhësi i perandorisë së shitjes me pakicë të “Tengelman”, nuk u kthye nga ekskursioni i skijimit në Zermatt të Kantonit Valis.

Një zëdhënëse e “Tengelman” tha se nuk kishte lajme për 58-vjeçarin Haub.

Haub, i cili ka lindur në Uashington, dhe vëllai i tij e kanë udhëhequr kompaninë që nga viti 2000.

Mediat gjermane raportojnë se familja ka ofruar 25 mijë euro shpërblim nëse dikush ka ndonjë informacion për miliarderin e zhdukur./Albinfo.ch/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here