Zjarret në Athinë, Turqia e gatshme për të ndihmuar

Mos i humb

Spanja konfirmoi 769 vdekje të reja nga koronavirusi

Spanja sot regjistroi 769 vdekje për shkak të koronavirusit gjatë 24 orëve të fundit, që është shifra më e lartë për një...

Irani rrit masat kundër pandemisë së Covid-19, viktimat shkojnë 2000

Presidenti i Iranit Hassan Rouhani deklaroi se rreth gjysma e punonjësve të administratës ishin duke qëndruar në shtëpi si pjesë e masave...

Marrëveshja Di Maio – Rama, 30 mjekë shqiptarë nisen në Bergamo

Tridhjetë mjekë shqiptarë do të arrijnë në Itali të Shtunën pasdite për të mbështetur vendin fqinjë në urgjencën e Coronavirus.

Në Qendrën Korrektuese për Femra në Lipjan ka filluar prodhimi i maskave kirurgjikale

Në kuadër të implementimit të Planit Operativ “Coronavirus”, me qëllim të mbrojtjes së të burgosurve dhe  punonjësve të Shërbimit Korrektuese të Kosovës...

 

 

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlut Çavusoglu, ka thirrur në telefon homologun e tij grek Nikos Kotzias pas zjarreve katastrofale që shpërthyen pranë kryeqytetit Athinë, njoftuan burime diplomatike.

Sipas burimeve, shefi i diplomacisë turke i ka shprehur ngushëllime ministrit grek, duke potencuar se Turqia është e gatshme të ofrojë çdo lloj ndihime.

Ndryshe, të paktën 54 persona humbën jetën dhe mbi 100 të tjerë kanë mbetur të lënduar si pasojë e zjarreve nëpër pyjet pranë Athinës.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Britani, arrin në 1.228 numri i të vdekurve nga COVID-19

Në Britani të Madhe janë shënuar 209 vdekje të reja brenda një dite duke e rritur në 1.228 numrin e të vdekurve në...

Maqedoni e Veriut, rritet në 6 numri i të vdekurve nga koronavirusi

Ministri i Shëndetësisë i Maqedonisë së Veriut, Venko Filipçe ka njoftuar se Klinikën për sëmundje infektive nga koronavirusi i ri (Covid-19) kanë...

Itali, 756 vdekje brenda 24 orëve nga COVID-19, numri i përgjithshëm arrin në 10.779

Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në...

Turqi, rritet në 131 numri i të vdekurve nga COVID-19

23 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Turqi në 24 orët e fundit, me çka numri i përgjithshëm...

Hapet CoVid-2, spitali “Shefqet Ndroqi” realizon kirurgjinë e parë të një paciente të prekur nga COVID-19

Tiranë- Hapet spitali i dytë COVID. Nga sot, spitali “Shefqet Ndroqi” është spitali i dytë COVID në vend. Spitali “Shefqet Ndroqi” ka...