Zoom përmirëson sigurinë për klientët e saj me pagesë

Mos i humb

Beograd, gjatë protestave janë plagosur 19 policë dhe 17 protestues

Gjatë protestave në Beograd janë plagosur 19 policë dhe 17 protestues, deklaroi sot mjekja e urgjencës, Ivana Stefanoviç. Sipas...

8 mijë boshnjakë të vrarë barbarisht, Vulin kërkon drejtësi për sulmin me gurë ndaj Vuçiqit në Srebrenicë

Masakra e Srebrenicës sot është kujtuar me dhimbje nga familjarët e viktimave në Bosnjë, por edhe në shumë vende të tjera.

Greqi, kundërshtohet ligji i protestave, gaz lotsjellës ndaj demostruesve, disa të plagosur nga gurët

Sindikatat dhe qytetarë të thjeshtë kanë demonstruar në Greqi kundër një ligji tashmë të miratuar që kufizon madje edhe ndalon protestat e...

Italia mund të zgjasë deri në 31 dhjetor Gjendjen e Jashtëzakonshme Shëndetësore

Duket se hija e Covid në Itali do të shtrihet deri në fund të vitit. Kryeministri Giuseppe Conte ka...

Shërbimi i famshëm i video konferencave, Zoom, po planifikon të përmirësojë sigurinë e saj me enkriptim më të fortë, por vetëm për klientët me pagesë, ndërkaq jo edhe për ata që përdorin versionin falas.

Zoom është bërë një lojtar i rëndësishëm në industrinë e video konferencave në muajt e fundit, i nxitur nga një mori klientësh të cilët i janë qasur shërbimit nga pandemia e koronavirusit.

Përdorimi i Zoom për qëllime të punës nga shtëpia, si dhe për edukim dhe nga familjet dhe miqtë, ka çuar në një kontroll të shtuar të aplikacionit, përfshirë sigurinë e tij.

Një këshilltar i kompanisë ka folur për Reuters të premten dhe i njëjti ka thënë se Zoom po punon vazhdimisht për të forcuar enkriptimin e video thirrjeve të bëra në platformën e saj, por kjo nuk do të jetë në dispozicion për të gjithë përdoruesit.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Komunat me më shumë raste aktive me COVID-19 në Kosovë, Prishtina mbi 1 mijë

Rastet me COVID-19, sa vijnë e shtohen në tërë territorin e Republikës së Kosovës, ku deri më tani janë infektuar gjithsej 4...

Çavuşoğlu: Kundërshtojmë komentet rreth Ajasofjes që intervenojnë në të drejtën e sovranitetit të Turqisë

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu, theksoi se kundërshtojnë fuqimisht komentet rreth vendimit për hapjen e Ajasofjes si xhami, që janë të...

Shtyhet mbledhja e Komisionit të Ligjeve/ Opozita tërhiqet nga pragu 5%! PS: Shumë i ulët 2%

Komisioni i Ligjeve dhe Këshilli i Legjislacionit është shtyrë për në orën 18:00 për të diskutuar për projektligjin e opozitës parlamentare për...

Rama: Panoramë fantastike për udhëtarët! Balluku: Drejt restaurimit ura e Ali Pashës

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë në inaugurimin e Bypass-it të Tepelenës 1.8 kilometra që lidh segmentet rrugore Levan- Tepelenë dhe Tepelenë-...

Fillojnë sot zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut është futur zyrtarisht në zgjedhjet e parakohshme parlamentare që do të zgjasin 3 ditë. Sot, më...