“Zoti na e shtoftë durimin, por nuk do ta lëmë pa marrë hakun e vogëlushit tonë”

Mos i humb

Aksione në Elbasan për të parandaluar incidentet

Nisur nga situatat problematike të shkaktuara nga bombolat e gazit dhe përdorimi i gabuar i tyre, reparti zjarrfikës i Elbasanit ka nisur...

Norvegji, dy gjermanë të vdekur nga orteku

Dy shtetas gjermanë kanë gjetur vdekjen në një ortek afër akullnajës në arkipelagun Arktik Svalbard të Norvegjisë, i cili ndodhet më shumë...

Banorët në Al-Bab të çliruar nga DEASH prej 3 vitesh jetojnë në siguri

Kanë kaluar 3 vite që nga çlirimi i rajonit Al-Bab i cili u pastrua nga organizata terroriste DEASH nëpërmjet operacionit "Mburoja e...

SHBA sanksionon grupin energjitik rus Rosneft për shkelje të embargos ndaj Venezuelës

Administrata e Doland Trump ka vendosur sanksione ndaj degës tregtare të kompanisë ruse të naftës Rosneft, për transportim të naftës së Venezuelës...

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, i shprehu ngushëllime familjes së foshnjës nëntëmuajshe Muhammed Omar, i cili ra dëshmor në juglindje të Turqisë nga një sulm ndërkufitar me mortajë nga organizata terroriste YPG/PKK.

“Zoti na e shtoftë durimin! Ne nuk do ta lëmë gjakun e vogëlushit tonë të shkojë kot”, tha Erdogan gjatë një bisede telefonike me familjen e foshnjës.

Foshnja nëntëmuajshe humbi jetën pasi grupi terrorist PKK/YPG qëlloi me predha dhe raketa nga Siria drejt provincës juglindore turke Şanlıurfa të enjten.

Të mërkurën, Turqia nisi operacionin “Burimi i Paqes” në lindje të lumit Eufrat në veri të Sirisë për të siguruar kufijtë e saj duke eleminuar elementet terroriste dhe për të garantuar kthimin e sigurt të refugjatëve sirianë dhe integritetin territorial të Sirisë.

Ankaraja synon ta pastrojë rajonin në lindje të lumit Eufrat nga terroristët e PKK-së dhe dega e saj siriane, PYD/YPG.

Në fushatën e saj terroriste më shumë se 30-vjeçare kundër Turqisë, PKK, e listuar si organizatë terroriste nga Turqia, SHBA dhe Bashkimi Evropian, është përgjegjëse për vdekjen e rreth 40.000 njerëzve, përfshirë shumë gra dhe fëmijë.

- Reklamë -
- Reklamë -

Të fundit

Nga perimet deri tek mishi, sa minuta i duhet çdo ushqimi për t’u tretur

Ndikimi i tretjes në humbjen e peshës është shumë domethënës. Siç na u tha shumë herë, ne jemi ato që hamë

Lakra të fërguara dhe patate

Të jeni të sigurtë që e gjithë familja do e adhurojë. Më poshtë do të gjeni recetën e përgatitjes hap pas hapi

Studimi i ri: Varësia ndaj telefonave ndryshon strukturën e trurit, njejtë sikurse narkotikët

Shumica prej nesh këto ditë kemi telefona intelegjentë. Këto janë pajisje të jashtëzakonshme që na lejojnë të bëjmë më...

Përdoruesit e Samsung u trembën pasi pranuan një mesazh të çuditshëm në telefonat e tyre

Përdoruesit e Samsung kanë mbetur të habitur pasi morën njoftime të çuditshme. Përdoruesit e telefonit Galaxy në të gjithë...

Mblidhet sërish Task Forca e COVID-19, zyrtare: Nuk ka raste të konfirmuara me koronavirus në Shqipëri

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka mbledhur pasditen e sotme sërish Task-Forcën e ekspertëve dhe drejtuesve të institucioneve shëndetësore për koronavirusin...