Zvicër : 1000 veta protestojnë në Cyrih kundër racizmit

Mos i humb

Cakaj shkarkon të gjithë stafin e ambasadës shqiptare në Athinë

Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj ka shkarkuar të gjithë stafin e ambasadës shqiptare në Athinë përfshi...

Katalonja rikthen detyrimin për maskat! Futen në karantinë rreth 30 mijë njerëz

Pas Australisë, me zonën e Melburnit që ka shpallur rimbylljen, Spanja është vendi që, së pari në Europën Perëndimore, ka përdorur masa...

Çavuşoğlu: Nëse BE merr vendime shtesë kundër Turqisë, ne do të përgjigjemi

Në konferencën e përbashkët për media pas takimit në Ankara me shefin e diplomacisë evropiane, Josep Borrel, ministri turk i Punëve të...

Greqi: Gjykata pushon çështjen për ish-ambasadoren Ardiana Hobdari

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë ka pushuar çështjen e vjedhjes së pasaportave në Greqi, ku nën akuzë ishte dhe ambasadorja shqiptare Ardiana...

Valës së protestave antiraciste të shkaktuara nga vrasja e një personi me ngjyrë në SHBA nga një polic, i janë bashkuar edhe qytetarët e Cyrihut.

Disa qindra njerëz janë mbledhur të hënën në qytetin e Cyrihut për një demonstrim në formë marshi protestues kundër racizmit.

Ata kanë protestuar kundër dhunës policore mbi zezakët, javën e kaluar pas një operacioni fatal të policisë në Shtetet e Bashkuara.

Policia ka raportuar për rreth 1000 pjesëmarrës. Demonstrata është shpërndarë pas orës 14 pasdite.

Atmosfera në të cilën është zhvilluar marsi protestues, ishte e qetë.

Sipas policisë, disa nga demonstruesit mbanin maska mbrojtjeje në gojë, por rregulli i mbajtjes së distancës nuk respektohej kudo.

Sipas vendimit të fundit federal, vetëm deri në 30 njerëz është e lejuar të tubohen në Zvicër që nga e shtuna.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

KLP mblidhet on line, emërohet unanimisht si prokurore në SPAK, Manjola Kajana

Në kushtet e distancimit social, si rezultat i pandemisë COVID19, është mbajtur gjatë paradites së sotme përmes platformës on-line, mbledhja e 63-të...

Basha me tone të ashpra: Rama po provon çdo lojë të pistë politike për të fshehur dështimin e tmerrshëm ndaj Covid!

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, vijon sulmet e ashpra ndaj kryeministrit Edi Rama, teksa thekson se ai po provon çdo lojë të...

Hashim Thaçi sot merret në pyetje nga Prokuroria Speciale në Hagë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi do të jetë sot para Prokurorisë Speciale në Hagë për aktakuzën e ngritur për krime lufte. Ai...

Shqipëri : Është numri më i lartë i të infektuarve nga covid-19 , janë regjistruar 2 vdekje dhe 117 raste të reja në 24...

Numri i të infektuarve me Covid 19 vijon të rritet në vendin tonë. Sot është regjistruar një rekord i ri, pasi ka...

Publikohet tjetër përgjim i Zoran Zaevit, ja çfarë thotë për Ali Ahmetin dhe rastin që po hetohej

Një tjetër përgjim i ashtuquajtur ‘’bombë’’ është publikuar nga mediat në Maqedoninë e Veriut vetëm pak ditë para zgjedhjeve, pikërisht për ish=...